LG G5 bez przycisków z tyłu obudowy? To bardzo możliwe

Do premiery LG G5 został jeszcze ponad miesiąc. Wiemy już, że ma to być urządzenie ze świetnymi podzespołami i lepiej wykonaną obudową. Dziś pojawiła się grafika, która przedstawia jak smartfon może faktycznie wyglądać.

Największe zmiany względem LG G4 można dostrzec z tyłu obudowy. Według plotek zagości tam skaner linii papilarnych, jednak bez klawiszy głośności. Jest to dla mnie dość niezrozumiały krok – LG przyzwyczaił nas już do takiej lokalizacji przycisków. Być może producent stwierdził, że nie jest to jednak taki dobry pomysł, biorąc pod uwagę chociażby stosunkowo małą ilość sprzedanych w ostatnim czasie urządzeń…

lg-g4-nowe-zdjęcia-07
LG G4

Klawisze głośności zostaną umieszczone na lewej krawędzi urządzenia. Na grafice nie widać jednak włącznika, co może oznaczać, że będzie zintegrowany ze skanerem linii papilarnych. Nad nim znajdziemy aparat główny (prawdopodobnie o matrycy 16 Mpix) z podwójną diodą LED i laserowym autofokusem.

lg-g5
wcześniejsze zdjęcie rzekomo przedstawiające LG G5

Oprócz tego od góry znajdziemy mikrofon, port podczerwieni i gniazdo słuchawkowe, od dołu natomiast głośnik, złącze USB typu C oraz drugi mikrofon. Obudowa będzie miała wymiary 149,4 x 73,9 x 8,2 mm, co oznaczałoby, że 5,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli będzie zajmował bardzo dużą powierzchnię frontowego panelu, nie zostawiając przy tym zbyt szerokich ramek.

Co do specyfikacji, LG G5 będzie oferował najprawdopodobniej procesor Qualcomm Snapdragon 820 wraz z 3GB pamięci RAM. Jego premiera będzie miała 21 lutego podczas targów MWC 2016.

Źródło: phonearena