LG G4 już oficjalnie

Po wielu tygodniach plotek i domysłów w końcu światło dzienne już oficjalnie ujrzał LG G4. Czy mamy do czynienia z rewolucyjnym urządzeniem? A może to tylko polepszona wersja zeszłorocznego G3?

Budowa

LG G4 został zapakowany w obudowę o wymiarach 148,9 x 76,1 x 6,3 – 9,8 mm i wadze 155 g. Ekran jest lekko wygięty, jednak zagięcie nie jest tak duże jak w LG G Flex 2. Jak donosiły ostatnie plotki, potencjalni klienci będą mieli do wyboru kilka świetnych klapek baterii. Większość z nich zostało wykonanych ze skóry, nie zabrakło jednak też wersji z tworzywem sztucznym.


Standardowo na tyle znajdziemy klawisze głośności oraz zasilania, złącza słuchawkowe oraz microUSB również umieszczone są w tym samy miejscu. Producent nie zrezygnował również z możliwości zdjęcia pokrywy baterii, pod którą znajdziemy sloty na kartę SIM oraz MicroSD. Oczywiście mamy możliwość również wyjęcia akumulatora.

Specyfikacja

Do dyspozycji użytkownika przeznaczono 5,5-calowy wyświetlacz IPS LCD o rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli. Sercem LG G4 został sześciordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 808, co mnie trochę dziwi. Biorąc pod uwagę to, że LG G Flex 2 posiada Snapdragona 810 byłem wręcz pewny, że w najnowszym flagowcu również znajdziemy taką jednostkę. Producent postanowił jednak zrobić mały krok w tył…

Procesor w LG G4 jest wspierany przez 3-gigabajtową pamięć RAM, a całość działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android 5.1 Lollipop z nakładką producenta UX 4.0. Mam nadzieję, że będzie ona działała nieco lepiej niż w zeszłorocznym modelu. W podstawowej wersji LG G3 z 2 GB pamięci RAM smartfon całkowicie nie daje sobie rady z płynną obsługą. liczę na to, ze 3 GB oraz nieco „odchudzona” nakładka przyśpieszy pracę urządzenia.

Miłośnicy mobilnej fotografii też znajdą coś dla siebie. Z tyłu producent postanowił umieścić 16-megapikselową matryce aparatu z szerokokątną soczewką, laserowym autofokusem, optyczną stabilizacją obrazu w wersji 2.0 oraz przesłoną f/1.8. Pozwala ona na wykonanie zdjęcia w zaledwie 0,6 sekundy. Na przodzie w LG G4 umieszczono również świetny aparat. Tym razem mamy do czynienia z aż 8-megapikselową kamerką!

https://www.youtube.com/watch?v=yZdWPqpVbEk

Całość dopełnia akumulator o pojemności 3000 mAh oraz 32 GB pamięci wbudowanej.

Funkcjonalność

Większość funkcji jest niemal taka sama jak w poprzedniej wersji urządzenia. Spore zmiany znajdziemy jedynie w aplikacji aparatu, która posiada masę nowych, bardziej zaawansowanych funkcji. Wszystkie nowości zostały pokazane na poniższych filmach, które już od jakiegoś czasu krążą po Internecie.

https://www.youtube.com/watch?v=Quo5E0xysXU

https://www.youtube.com/watch?v=EExBLxX14KE

Ogólnie rzecz biorąc niestety w LG G4 nie znajdziemy zbyt wielu nowości. Oprócz aparatu, nieco odmienionej nakładki systemowej i skórzanych „plecków” nie znajdziemy żadnych znaczących zmian. Może patrzę też na to z punktu widzenia człowieka, który śledził wszystkie plotki na bieżąco. Nie oszukujmy się, producent nie pokazał nic, co by mogło nas zaskoczyć. O wszystkim albo wiedzieliśmy z plotek, albo jest takie same jak w poprzednim flagowcu…