LG G2 otrzyma Androida 5.1.1 Lollipop w ciągu najbliższych dwóch miesięcy

LG G2 stanowi kamień milowy w historii Koreańczyków. Obok Nexusów 4 i 5, to właśnie ten smartfon spowodował, że ludzie zaczęli chętniej kupować urządzenia tej firmy. Niewątpliwa w tym zasługa świetnego stosunku ceny do oferowanych możliwości. W dodatku ten dwuletni już high-end dostanie aktualizację do Androida 5.1.1 Lollipop.

LG G2 jest już w podeszłym, jak na smartfon, wieku, ale mimo to nadal można go polecić. Snapdragon 800, ekran 5,2″ IPS TFT LCD o rozdzielczości Full HD, aparat 13 Mpix z optyczną stabilizacją obrazu, bateria 3000 mAh, 16 GB pamięci wbudowanej – specyfikacja nadal wygląda bardzo dobrze. Cieszy również ciągłe wsparcie producenta. W tym względzie kilka firm ma trochę do nadrobienia, ale powoli wszystko zmienia się na lepsze.

Reklama

Android 5.1.1 Lollipop dla G2 zostanie udostępniony w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Wieści o tej aktualizacji pojawiły się dzięki pracownikowi niemieckiego oddziału LG. Warto wspomnieć, że po aktualizacji pojawi się kilka funkcji z obecnego flagowca Koreańczyków, czyli G4. Niestety na razie nie znamy dokładnie nowości, które pojawiły się w testowanym właśnie oprogramowaniu.

LG G2 Android Lollipop 5.1.1

Cieszy mnie, że LG wspiera swoje high-endy, co jeszcze kilka lat temu można było nazwać abstrakcją. Szkoda, że nie wszyscy producenci urządzeń z Androidem działają równie szybko w tym względzie – oczekiwanie kilka miesięcy na nowe oprogramowanie bywa irytujące.

źródło: AndroidPIT przez Pocketnow