LG G2 nareszcie dostanie aktualizację do Androida Lollipop 22

LG G2 nareszcie dostanie aktualizację do Androida Lollipop

LG G2 jest dostępny na rynku już od połowy 2013 roku. Mimo upływu czasu, nadal stanowi ważny model w portfolio Koreańczyków, ponieważ wyróżnia się bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny. W dodatku niedawno producent rozpoczął proces aktualizacji do Androida 5.0 Lollipop.

LG G2 to nadal wydajny smartfon, dzięki układowi Snapdragon 800 oraz 2 GB pamięci operacyjnej. Na froncie znajduje się ekran 5,2 cala IPS TFT o rozdzielczości Full HD. Sporą zaletą tego phabletu są niewielkie ramki – pozwoliło to na zmieszczenie dużego wyświetlacza w stosunkowo małej obudowie. Zdjęcia możemy wykonywać za pomocą aparatów 13 i 2 Mpix. Z kolei za zasilanie odpowiada ogniwo o pojemności 3000 mAh, które doskonale radzi sobie w tym urządzeniu.

Zgodnie ze starszymi obietnicami, Lollipop dla G2 pojawił się w drugim kwartale 2015 roku. Oczywiście informacja została potwierdzona przez samo LG – w tym przypadku niemiecki oddział, który ogłosił update dla urządzeń od Vodafone. Jakie zmiany wprowadza nowe oprogramowanie?

Najnowsza aktualizacja wprowadza nowy wygląd interfejsu, podobny do tego, co już znamy z G3 na „lizaku”. Pisząc krótko, zaimplementowano animacje, ikony w duchu Material Design. Jednak kluczowe zmiany są ukryte „pod maską” tego softu. Warto tutaj wspomnieć o ART, który pozwala na lepszą płynność i wydajność, Project Volta, w teorii zmniejszający zużycie energii czy też animacje w 60 klatkach na sekundę.

Aktualizacja dla G2 z polskiej dystrybucji powinna pojawić się w tym miesiącu. Uważam, że warto było czekać na tą aktualizację – mam nadzieję, że przez ostatnie tygodnie Koreańczycy zdołali dopracować oprogramowanie.