LG G2 nareszcie dostanie aktualizację do Androida Lollipop

LG G2 jest dostępny na rynku już od połowy 2013 roku. Mimo upływu czasu, nadal stanowi ważny model w portfolio Koreańczyków, ponieważ wyróżnia się bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny. W dodatku niedawno producent rozpoczął proces aktualizacji do Androida 5.0 Lollipop.

LG G2 to nadal wydajny smartfon, dzięki układowi Snapdragon 800 oraz 2 GB pamięci operacyjnej. Na froncie znajduje się ekran 5,2 cala IPS TFT o rozdzielczości Full HD. Sporą zaletą tego phabletu są niewielkie ramki – pozwoliło to na zmieszczenie dużego wyświetlacza w stosunkowo małej obudowie. Zdjęcia możemy wykonywać za pomocą aparatów 13 i 2 Mpix. Z kolei za zasilanie odpowiada ogniwo o pojemności 3000 mAh, które doskonale radzi sobie w tym urządzeniu.

Reklama

Zgodnie ze starszymi obietnicami, Lollipop dla G2 pojawił się w drugim kwartale 2015 roku. Oczywiście informacja została potwierdzona przez samo LG – w tym przypadku niemiecki oddział, który ogłosił update dla urządzeń od Vodafone. Jakie zmiany wprowadza nowe oprogramowanie?

Najnowsza aktualizacja wprowadza nowy wygląd interfejsu, podobny do tego, co już znamy z G3 na „lizaku”. Pisząc krótko, zaimplementowano animacje, ikony w duchu Material Design. Jednak kluczowe zmiany są ukryte „pod maską” tego softu. Warto tutaj wspomnieć o ART, który pozwala na lepszą płynność i wydajność, Project Volta, w teorii zmniejszający zużycie energii czy też animacje w 60 klatkach na sekundę.

Aktualizacja dla G2 z polskiej dystrybucji powinna pojawić się w tym miesiącu. Uważam, że warto było czekać na tą aktualizację – mam nadzieję, że przez ostatnie tygodnie Koreańczycy zdołali dopracować oprogramowanie.