LG G Pad 10.1 już niebawem w wersji LTE

Zgodnie z informacjami zawartymi w bazie Federalnej Komisji Łączności za jakiś czas na rynku pojawi się bardzo ciekawa wersji tabletu LG G Pad 10.1.

LG G Pad 10.1 zaprezentowany został w czerwcu tego roku i wywołał niemałe zaskoczenie wśród fanów LG, ponieważ wraz ze swoimi braćmi był odpowiedzią koreańskiej firmy na flagowe urządzenia konkurencji. Wraz z G Padem 7 oraz 8 według wizji LG miał zrewolucjonizować rynek tabletów. Dotychczas firma nie radziła sobie najlepiej z tego typu urządzeniami – model G Pad 8.3 nie osiągnął rewelacyjnych wyników sprzedaży – więc może tym razem będzie lepiej? Na pewno liczy na to producent, a wysoką sprzedaż może osiągnąć poprzez zaoferowanie użytkownikom dużego wyboru urządzeń. W sieci pojawiła się właśnie informacja (dokładniej na stronie Federalnej Komisji Łączności – FCC), że za jakiś czas na rynek trafi nowa wersja modelu G Pad 10.0. Tym razem z łącznością LTE.

lg-g-pad-7-8-10

Może to być nie lada gratka dla osób poszukujących tabletu z LTE, ponieważ model ten standardowo jest dobrze wyposażony. Na jego pokładzie znajdziemy czterordzeniowy układ Snapdragon 400 1,2 GHz, ekran 10.1-cala pracujący z rozdzielczością 1280 x 800 pikseli, jeden gigabajt pamięci operacyjnej, 16 GB pamięci na pliki, z możliwością rozszerzenia za pomocą karty microSD, aparat z matrycą 5-megapikseli, kamerkę do wideorozmów 1,3-megapiksela oraz baterię 8 000 mAh, która ma nam zapewnić długi czas pracy na jednym ładowaniu.

Nie jest znana data prezentacji modelu z LTE, ani jego cena. Miejmy nadzieję, że nie będzie przesadzona.