LG Chem zainwestuje w badania i rozwój rekordową kwotę blisko 900 milionów dolarów

LG to nie tylko urządzenia mobilne oraz sprzęt RTV i AGD. To także LG Chem, które zajmuje się m.in. bateriami. Koreańczycy postanowili zainwestować w dział R&D rekordową kwotę blisko 900 milionów dolarów.

Jest to 4% wartości sprzedaży wszystkich rozwiązań LG Chem w 2016 roku. LG Chem zakłada, że dzięki tej inwestycji, ze sprzedaży tylko nowo opracowanych rzeczy uda się uzyskać do 2020 roku łącznie 14,5 miliarda dolarów. Byłoby to dwa razy więcej niż w tym roku, kiedy to do kasy ma wpłynąć z tego tytułu 7,6 miliarda dolarów.

LG Chem chce też do 2025 roku stać się jedną z pięciu największych, globalnych firm chemicznych z wartością sprzedaży na łącznym poziomie 44,7 miliarda dolarów. W każdym roku zwiększane też będą nakłady na badania i rozwój o 10% – tak, by w 2020 roku wyniosły one 1,25 miliarda dolarów. Planowane jest także zatrudnienie kolejnego tysiąca pracowników do tego czasu (docelowo ma ich być 6300).

Według planu, około 30% nakładów ma pójść na badania i rozwój baterii oraz zaawansowanych materiałów dla pojazdów.

*Na grafice wyróżniającej projekt nowej (drugiej) siedziby działu R&D LG Chem. Inwestycja jest już w finalnym stadium i zostanie zakończona w drugiej połowie 2017 roku.

Źródło: Business Korea