LeTV prezentuje kolejny już smartfon z bardzo mocną specyfikacją – Le 1s

LeTV jest jednym z tych producentów, którzy w swoim portfolio mają nad wyraz dużo ciekawych urządzeń z pierwszorzędną specyfikacją, choćby za przykład wziąć „pierwszy z brzegu” One X600. Producent cały czas bardzo wysoko stawia sobie poprzeczkę, czego dowodem jest zaprezentowany dziś model Le 1s.

Smartfon, zgodnie z trendem, za jakim podążają wszyscy chińscy producenci, należy do phabletów i melduje się ekranem IPS o przekątnej 5,5 cala o rozdzielczości Full HD (1080×1920) oraz ośmiordzeniowym procesorem MediaTek Helio X10 o taktowaniu 2,2 GHz, wspartym przez układ graficzny PowerVR G6200 i 3 GB RAM – takie trio z pewnością zapewni bardzo płynną pracę urządzenia.

Na pliki użytkownika przeznaczono 32 GB wbudowanej pamięci, którą zająć mogą min. zdjęcia zrobione aparatem głównym o matrycy 13 Mpix (przeyłona f/2.0, pojedyncza dioda LED) lub 5 Mpix kamerką przednią (przysłona f/2.0, matryca Samsung S5K5E2). Brak informacji czy Le 1s oferuje slot na kartę microSD, więc z czasem być może niezbędne okaże się skorzystanie z chmury, gdy pamięć wewnętrzna się całkowicie zapełni.

LeTV Le 1s pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 5.1.1 Lollipop z autorską nakładką producenta EUI 5.5 i zasilany jest przez akumulator o pojemności 3000 mAh. Dzięki technologii szybkiego ładowania, zaledwie 5 minut „pod ładowarką” pozwoli na 3,5 godziny rozmów. Całość dopełniają jeszcze: moduł LTE, port microUSB Typu C i czytnik linii papilarnych, który może służyć również jako spust migawki aparatu.

Najciekawsza jest jednak sprawa z ceną urządzenia. LeTV „chce za niego” 1099 juanów chińskich, podczas gdy – jak twierdzi – koszt materiałów użytych do produkcji wynosi 1310 juanów chińskich za sztukę. Wydaje się to być niezrozumiałym posunięciem, ale pamiętajmy, że LeTV nadal jeszcze wzmacnia swoją pozycję na rynku. Oferowanie bardzo dobrze wyposażonego urządzenia, nawet za cenę niższą niż koszty produkcji, może zaowocować zwiększeniem sprzedaży, co z kolei przełoży się na zwiększenie udziałów w rynku jego produktów.

Sprzedaż Le 1s ma się rozpocząć 3 listopada. LeTV przygotuje do tego dnia 3 miliony egzemplarzy smartfona, które – jak można podejrzewać – mają szanse sprzedać się bardzo szybko.

Źródło: phoneArena