Leo Messi został globalnym ambasadorem Huawei! - Tabletowo.pl

Leo Messi został globalnym ambasadorem Huawei!

Dołącz do dyskusji 0

Podczas gdy wszyscy skupieni są na wyczekiwaniu dziewiątki (P9, P9 Lite i P9 Max – premiera już 6 kwietnia), Huawei zaskoczył nas podpisaniem kontraktu z dziesiątką. I to nie byle jaką! Globalnym ambasadorem Huawei został bowiem Leo Messi, piłkarz FC Barcelony – klubu, którego raczej nikomu przedstawiać nie trzeba. Samego piłkarza zresztą też!

W ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin w sieci pojawiały się różnego rodzaju zajawki, mające na celu zwrócenie uwagi na połączenie marki Huawei z liczbą dziesięć. Niewiele można było z nich wyczytać, ale niespecjalnie wskazywały na nowe urządzenia. I faktycznie, ostatecznie okazało się, że z nowym sprzętem nie ma to zupełnie nic wspólnego.

Tabletowo.pl Leo Messi został globalnym ambasadorem Huawei! Ciekawostki Huawei Nowości

Leo Messi jest kolejnym piłkarzem, z którym Huawei nawiązał bliższą współpracę. Wystarczy przypomnieć Roberta Lewandowskiego, który od końcówki ubiegłego roku jest twarzą firmy na rynku polskim, ale globalnie nie ma szans walczyć z rozpoznawalnością Leo. Stąd kolejny deal tego typu.

Hiszpańskie media spekulują, że Messi za umowę z Huawei będzie inkasował 6-8 milionów euro rocznie, aczkolwiek ani piłkarz, ani tym bardziej chiński producent nie komentuje finansowych szczegółów nawiązania tej współpracy. Podobno kontrakt został podpisany na 2-3 lata, ale na ten temat również brak jakichkolwiek szczegółów.

Huawei jest aktualnie trzecim producentem smartfonów na świecie. Widać wyraźnie, nie tylko przez wydawane na rynek produkty, ale również właśnie przez zagrania marketingowe, że w kolejnych latach zdecydowanie nie zamierza odpuszczać walki z Samsungiem i Apple. Nawiązanie współpracy z Messim może przynieść pożądaną rozpoznawalność marki. Oby tylko P9, w każdym z wariantów, okazał się na tyle interesujący, by osoby zwracające uwagę na Huawei właśnie przez Leo, miały argument, by przyjrzeć się sprzętowi chińskiego koncernu bliżej i, kto wie, może zostać z nim na dłużej.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona