Lenovo zadebiutuje na rynku procesorów - Tabletowo.pl
Ważne

Lenovo zadebiutuje na rynku procesorów

Tabletowo.pl Lenovo zadebiutuje na rynku procesorów Ciekawostki Nowości Plotki / Przecieki

Firma Lenovo jest drugim największym dostawcą smartfonów w Chinach. Niestety na rynku międzynarodowym nie odnosi dużych sukcesów. W sferze tabletowej również nie powodzi im się najlepiej – trudno nie odnieść wrażenia, że Asus czy Acer radzą sobie o wiele lepiej. Lenovo bardzo chce to zmienić i wychodzi z założenia, że wejście w produkcję własnych procesorów może firmie wyjść na dobre.

Chińska firma informatyczna ma w planach stworzyć układy przeznaczone dla tabletów i smartfonów. Skąd taki pomysł? Możliwe, że tym sposobem spróbują oderwać się od uzależnienia sprzętowego od Samsunga, który dość niedawno odmówił gigantowi z Chin swoich procesorów – Exynos Octa 5. Z plotek wynika, iż producent ma w planach zatrudnienie do 100 pracowników odpowiedzialnych za projekty układów SoC. Źródła mówią o 40 osobach z Shenzen i 60 osobach z Pekinu.

Huawei zaczął produkować własne procesory. Samsung poszedł tą samą drogą. Mimo wszystko większość tabletowych producentów korzysta z zasobów Qualcomma, a wcześniej NVIDII. Jak widać chińskiemu producentowi to wcale nie przeszkadza i chce spróbować swoich sił w walce z gigantami. Na przestrzeni lat Lenovo zaadaptowało różne układy wielu dostawców. Teraz przyszła pora na własny produkt, który może zaważyć na ilości zdobytych klientów. Sami wiecie jednak, że nie jest łatwo początkowo przekonać ich do niezawodności nowych chipów… Cóż, na razie to tylko słowa – poczekajmy, aż Lenovo faktycznie zadebiutuje na rynku procesorów ze swoim produktem.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona