Lenovo zaczyna aktualizować IdeaTab A2109 do Androida 4.1 JB - Tabletowo.pl

Lenovo zaczyna aktualizować IdeaTab A2109 do Androida 4.1 JB

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl Lenovo zaczyna aktualizować IdeaTab A2109 do Androida 4.1 JB Nowości

Android Jelly Bean stosunkowo szybko rozprzestrzenia się na kolejne urządzenia. Z danych opublikowanych na początku grudnia wynika, że już 6,7% sprzętu z Androidem pracuje w oparciu o wersje 4.1 i 4.2 łącznie – a procent ten będzie stopniowo rósł, bowiem coraz więcej produktów – zarówo tabletów, jak i smartfonów, otrzymuje możliwość zasmakowania „żelki”. Do tego grona dołączył dziś Lenovo IdeaTab A2109, który pierwotnie pracował pod kontrolą Androida 4.0 Ice Cream Sandwich.

Na forum społeczności Lenovo pierwsi użytkownicy wspomnianego urządzenia raportują możliwość dokonania aktualizacji googlowskiego systemu do edycji Android 4.1.1 Jelly Bean poprzez OTA (over the air). W chwili obecnej w grę wchodzą modele zakupione w Ameryce – nie wiadomo kiedy Jelly Bean dla IdeaTab A2109 rozprzestrzeni się na pozostałe kraje. Mamy jednak nadzieję, że nie będziemy musieli na to zbyt długo czekać. Niecierpliwi mogą pobrać aktualizacyjny ROM z forum Lenovo, aczkolwiek jest on skierowany, jak wspomniałam, do amerykańskiej wersji tabletu.

Skoro IdeaTab A2109 dość szybko otrzymał Androida 4.1, wątpliwe jest, by równie szybko (o ile w ogóle) otrzymał aktualizację do najnowszej wersji systemu – Androida 4.2 (też Jelly Bean).

Tablet Lenovo IdeaTab A2109 posiada 9-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, a za jego działanie odpowiada czterordzeniowy procesor Tegra 3 o taktowaniu 1,3GHz. Oferuje GPS, Bluetooth, 1GB RAM, 8GB pamięci, slot kart microSD, wyjście microHDMI, aparat 3 Mpix, kamerkę oraz akumulator o pojemności 6000 mAh.

Cena Lenovo IdeaTab A2109 w Polsce zaczyna się od 1060 złotych.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona