Żadnych nakładek, tylko czysty Android – Lenovo zapowiada koniec Vibe UI | Tabletowo.pl

Żadnych nakładek, tylko czysty Android – Lenovo zapowiada koniec Vibe UI

Dołącz do dyskusji 0

Wszystkie nowe smartfony Lenovo nie będą miały zainstalowanej ani jednej niepotrzebnej aplikacji. Żegnaj nakładko, witaj czysty Androidzie!

Do tej pory smartfony Lenovo charakteryzowały się specyficzną nakładką na Androida, Vibe UI. Wraz z zaprezentowaniem Lenovo K6 Power zmieniono jej nazwę na Vibe Pure UI. Wtedy oprogramowanie zostało nieco odchudzone i wyrzucono z niego sporo „niezbędnych” dodatków. Dodanie „Pure” w nazwie zwiastowało jednak jeszcze większe zmiany.

Vibe Pure UI na Lenovo K6 Power

Lenovo od teraz nie będzie już posługiwać się nakładką Vibe Pure UI, ani żadną inną – firma stwierdziła, że czas wyjść naprzeciw tym użytkownikom Androida, którzy wolą doświadczać go w czystej formie. Dlatego w nowych smartfonach tego producenta nie znajdziemy grama bloatware’u. To w sumie dobrze, pomoże to Lenovo w dostarczaniu właścicielom nowych modeli aktualizacji szybciej, niż dotychczas – przynajmniej w teorii.

Przy okazji firma ogłosiła, że jej nowe urządzenie, Lenovo K8 Note będzie miało na pokładzie Androida 7.1.1 zaraz po wyjęciu z pudełka.

źródło: Lenovo przez AndroidAuthority
zdjęcie tytułowe pochodzi z recenzji Lenovo K6 Power

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona