Lenovo Yoga Tablet 10 HD+ już dostępny za naszą zachodnią granicą

lenovo-yoga-tablet-10hd+-mwc2014-tabletowo-01

Niemiecki portal MobileGeeks donosi, że odświeżony tablet Lenovo Yoga jest już dostępny i trzeba za niego zapłacić, w przeliczeniu, prawie tysiąc pięćset złotych. Lenovo Yoga Tablet 10 HD+ został zaprezentowany na tegorocznych targach w Barcelonie. Dla ciekawskich Kasia przeprowadziła krótki hands-on, o tutaj.

Gwoli przypomnienia, tablet charakteryzuje się 10,1″ ekranem o rozdzielczości Full HD i ten parametr oprócz procesora odróżnia urządzenie od pierwowzoru. Wspomniany procesor to teraz Snapdragon 400 o taktowaniu 1,6 GHz. Wizytówką urządzenia jest specjalnie zaprojektowana podpórka i wyprofilowana obudowa, dzięki której możliwe jest trzymanie tabletu w kilku pozycjach. W jednej może przypominać książkę, a w drugiej, poprzez podpórkę może stać w pozycji horyzontalnej.

Bateria ma pojemność 9000 mAh i według zapewnień ma to pozwolić na nawet 18 h pracy. Aparat główny ma matrycę 8 Mpix, a przedni 1,6 Mpix. Pamięć wewnętrzna wg informacji prasowej ma 64 GB i można ją łatwo rozszerzyć dzięki kartom microSD. W lutym mówiło się o dwóch wariantach – 32 i 64 GB. .

Zarządzający tabletem Android w Barcelonie miał numerek 4.3 Jelly Bean. Niestety nie padły konkretne informacje o aktualizacji do KitKata, nawet w informacji prasowej.

W stolicy Katalonii mówiło się, że na półki sklepowe Yoga Tablet 10 HD+ trafi w kwietniu. Mamy maj, a więc jest lekki poślizg. Dobrze, że cena się nie zmieniła. Za wariant z samym Wi-Fi trzeba wyłożyć 349 euro. Ci, którzy potrzebują modemu 3G, muszą zapłacić 399 euro.