Lenovo Yoga 530 – laptop, którego weźmiesz na cztery sposoby już w sklepach

Ostatnimi czasy coraz większa popularnością cieszą się laptopy konwertowalne. Możliwość ustawienia swojego przenośnego komputera na kilka sposobów często przydaje się do pracy, a już na pewno ułatwia traktowanie urządzenia jako sprzęt do rozrywki. Lenovo zaprezentowało kolejne urządzenie zaliczające się do tej grupy – poznajcie Lenovo Yoga 530.

Lenovo Yoga 530 to urządzenie, które przede wszystkim ma być mobilne i eleganckie, więc producent docelowo chce oferować laptopa w trzech wersjach kolorystycznych – czarnej Onyx Black, szarej Mineral Grey i niebieskiej Liquid Blue. Komputer waży 1,6 kilograma i mierzy 328 x 224 x 17,6 milimetra, dzięki czemu jest o 11% smuklejszy od poprzednika. Notebook został wyposażony w 14-calowy ekran, którego boczne ramki mierzą zaledwie 8,8 mm. Ekran jest dotykowy i ma rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli, zaś matryca wykonana została w technologii IPS i zapewnia jasność sięgającą 250 nitów.

Reklama

Jak nietrudno się domyślić po przeczytaniu wcześniejszej części tekstu, Lenovo Yoga 530 to konwertowalny laptop, którego można użytkować w czterech trybach – „normalnego” laptopa, podstawki, namiotu i tabletu. Niektóre z ustawień są nieco bardziej biznesowe, niektóre przydadzą się raczej podczas konsumpcji treści – każdy powinien znaleźć coś dla siebie, bo przecież nikt nie zabroni Wam ustawienia sobie czegoś pomiędzy ;).

Lenovo Yoga 530 ma pracować na baterii nawet 10 godzin, ale w razie przedwczesnego wyładowania akumulatora, wystarczy podpięcie laptopa do zasilacza na 15 minut, aby zapewnić sobie do 2 godzin pracy. A w każdym razie takie są deklaracje producenta. Jeżeli chodzi o podzespoły, które musi zasilić to ogniwo, to… klientowi pozostawiono wybór. Lenovo oferuje wariant zarówno z procesorem Intel Core ósmej generacji, jak i z konkurencyjną jednostką Ryzen ze stajni AMD.  Laptop aktualnie dostępny w wariancie, który ma nawet 16 GB pamięci RAM DDR4 oraz dysk SSD PCIe o pojemności do 256 GB.

Yoga 530 została dodatkowo wyposażona w głośniki z technologią Dolby Audio Premium, czytnik linii papilarnych, port USB typu C, dwa porty USB 3.0, czytnik kart pamięci, złącze HDMI i audio jack. Co ciekawe, najnowszy konwertowalny laptop ze stajni producenta może współpracować z rysikiem Lenovo Active Pen 2, jednak ten nie jest dołączony do zestawu, tak jak miało to miejsce w przypadku testowanego przez Andrzeja modelu 720. Na deser, Yoga 530 objęta jest programem Lenovo Premium Care, który gwarantuje naprawdę w ciągu pięciu dni roboczych – po tym okresie można ubiegać się o odszkodowanie o wysokości ceny zakupu sprzętu oraz… naprawiony sprzęt – w celu skorzystania z tej możliwości konieczne jest zarejestrowanie urządzenie na odpowiedniej stronie.

Yoga 530 już dostępna w sklepach

Lenovo Yoga 530 już teraz dostępna jest w sprzedaży m.in. w sklepach Media Expert, RTV Euro AGD oraz x-kom. Co z ceną? Za najsłabszy wariant zapłacić trzeba 2299 złotych, a za najmocniejszy dostępny obecnie – 3649 złotych.

źródło: informacja prasowa Lenovo