Lenovo Yoga 11 z Windows RT – producent zaprzestaje sprzedaży

W zeszłym roku informowaliśmy Was o zapowiedzi nowej hybrydy opracowanej przez Lenovo – IdeaPad Yoga 11. Produkt bardzo mocno wyróżniał się na rynku swoją konstrukcją, która pozwalała korzystać z urządzenia tak jak z tabletu lub zwykłego laptopa. Jednak obecnie napływające wiadomości mówią o zakończeniu sprzedaży urządzenia przez producenta na oficjalnej stronie internetowej.

Dla przypomnienia Lenovo Yoga 11 wyposażony był w system operacyjny Windows RT, który – jak wiemy – nie zdobył serc użytkowników. Urządzenie oferowało 11,6-calowy ekran o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli,  64 GB pamięci wewnętrznej, 2 GB RAM, port USB oraz czytnik kart pamięci. A to wszystko było zarządzane przez procesor  NVIDIA Tegra 3.

Co prawda urządzenie jeszcze można kupić na rynku detalicznym, jednak spekuluje się, że może nie potrwać to zbyt długo, a spowodowane jest to tylko tym, że jeszcze cześć urządzeń zalega w magazynach.

Trudno dziwić się decyzji firmy – jeżeli urządzenie słabo się sprzedawało, a do tego sam Microsoft zaczął obniżać ceny swoich tabletów z Windows RT – inaczej postąpić się nie dało.

źródło: neowin.net