Lenovo Vibe P2 wkrótce trafi na rynek 20

Lenovo Vibe P2 wkrótce trafi na rynek

Lenovo Vibe P1 zadebiutował rok temu, we wrześniu, na targach IFA 2015 w Berlinie. Lenovo w pocie czoła pracuje nad jego następcą i bardzo możliwe, że producent zaprezentuje go nieco wcześniej niż równe 12 miesięcy po poprzedniku.

W Geekbench pojawił się smartfon o oznaczeniu kodowym Lenovo P2c72 i wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują, że jest to Lenovo Vibe P2. Dane, wyszczególnione przez benchmark, zdradzają nam, że nadchodząca nowość została wyposażona w ośmiordzeniowy (8 x Cortex-A53) procesor Qualcomm Snapdragon 625 2,0 GHz z układem graficznym Adreno 506 i 4 GB RAM oraz że pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 6.0.1 Marshmallow.

Lenovo P2c72 (Lenovo Vibe P2)
Lenovo P2c72 (Lenovo Vibe P2)

W sieci pojawiły się również zdjęcia smartfona, który został zaprezentowany na prywatnym pokazie dla wtajemniczonych. Na tabliczce znamionowej możemy dopatrzyć się m.in. informacji o 5,5-calowym, pokrytym szkłem 2.5D wyświetlaczu AMOLED o rozdzielczości Full HD (1080×1920) oraz o grubości urządzenia, wynoszącej 8,5 mm. To ostatnie może wskazywać, że ponownie zastosowano akumulator o pojemności 5000 mAh.

Już teraz widać, że Lenovo naprawdę przyłożyło się przy tworzeniu następcy Vibe P1. Smartfon nie tylko jest o wiele ładniejszy, ale został również wyposażony w dużo lepsze podzespoły. Jak to mówią, apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc czekamy na kolejne informacje na temat Vibe P2. Oraz na oficjalną premierę, która najpewniej czai się tuż za rogiem.

Źródło: Geekbench, ZAEKE przez GSMArena