Lenovo U1 Hybrid jednak trafi na rynek (wideo)

Lenovo U1 Hybrid

Lenovo U1 Hybrid to jedno z najciekawszych urządzeń, jakie do tej pory powstało. Po informacji, która pojawiła się pod koniec maja o domniemanej jego śmierci, wielu zwolenników hybrydy nie kryło rozczarowania. Wielu z nich myślało, że U1 Hybrid przeszedł już do historii. Tak się jednak nie stało! Dziś możemy śmiało powiedzieć, że tablet Lenovo wkrótce trafi do sprzedaży – lekko zmodyfikowany.

Pierwotnie firma Lenovo zakładała, że jej urządzenie będzie kontrolowane przez autorski system operacyjny Skylight. Jak się jednak okazało, na pokładzie U1 Hybrid znajdziemy platformę internetowego giganta Google. Jest to bardzo dobra wiadomość zwłaszcza, że Android z każdym dniem zyskuje na popularności oraz co jakiś czas istnieje możliwość jego aktualizacji do nowszych wersji, przez co jest bardzo przyjazny dla użytkowników.

Pozostałe dane techniczne hybrydy notebooka z tabletem nie zostały potwierdzone. Warto jednak przypomnieć, że laptop miał być wyposażony w procesor Intel Core 2 Duo, dysk twardy o pojemności 128GB oraz system operacyjny Windows 7 Home Premium. Natomiast wyciągany z niego tablet miał bazować na autorskiej platformie Skylight, miał mieć 16GB pamięci wewnętrznej, a jego sercem miał być procesor Qualcomm Snapdragon o zegarze 1GHz.

Data wejścia Lenovo U1 Hybrid nie została ujawniona. Na razie pozostaje nam obejrzenie krótkiego filmiku przedstawiającego urządzenie: