Lenovo ThinkPad Tablet 8

Lenovo ThinkPad 8 z nieco lepszą specyfikacją

Podczas tegorocznych targów CES zobaczyliśmy wiele ciekawych urządzeń mobilnych. Wśród nich znalazły się tablety Lenovo. Dziś dowiedzieliśmy się, że jeden z zaprezentowanych tam modeli otrzyma mocniejszy procesor.

Mowa tutaj o 8,3-calowym tablecie ThinkPad 8, który został wyposażony w 2 GB pamięci operacyjnej, 32, 64 lub 128 GB pamięci wewnętrznej oraz procesor Intel Atom Z3770. Producent najwidoczniej doszedł do wniosku, że powyższa specyfikacja nie jest wystarczająca. Już niebawem na rynku pojawi się odświeżona wersja tego urządzenia, posiadająca na pokładzie czterordzenowy układ Intel Atom Z3795 o taktowaniu 2,39 GHz oraz o dwa gigabajty więcej pamięci operacyjnej.

Reklama

lenovo-thinkpad-tablet-8-quickshot-cover-9

Poza tymi zmianami, specyfikacja nie będzie się niczym różniła od tej, którą znamy z modelu zaprezentowanego w styczniu tego roku. Oznacza to, że na pokładzie znajdziemy ponadto aparat 8 Mpix, kamerkę internetową 2 Mpix, moduł WiFi oraz kartę graficzną Intel HD (7 gen.). To wszystko pracuje pod kontrolą Windowsa w wersji 8.1. Nie jest znana jeszcze cena urządzenia, ani data wprowadzenia na rynek.

Jakie jest Wasze zdanie na temat ulepszania urządzeń, których premiera odbyła się kilka miesięcy temu? Dobre posunięcie ze strony producenta, czy odgrzewany kotlet?