Lenovo testuje Androida 7.1.1 Nougat na Moto X Style 19

Lenovo testuje Androida 7.1.1 Nougat na Moto X Style

Oficjalna aktualizacja powinna więc być już blisko

Lenovo rozpoczęło już testy Androida 7.1.1 Nougat na Moto X Play, ale to nie jedyny model, który czeka na aktualizację. W kolejce jest również – między innymi – Moto X Style. Producent jednak nie marnuje czasu i już testuje najnowszą wersję oprogramowania także dla tego smartfona. Oficjalne udostępnienie powinno więc być już tylko kwestią czasu.

Na razie Lenovo uaktualnia wszystkie Motki do Androida 7.0 Nougat (mają go już Moto Z, Moto Z Force, Moto G4 i Moto G4 Plus, a w styczniu dostanie także Moto Z Play). Moto X Play i Moto X Style otrzymają jednak od razu Androida 7.1.1 Nougat – a tak przynajmniej wynikałoby z dotychczasowych doniesień na ten temat.

Lenovo testuje Androida 7.1.1 Nougat na Moto X Style 21
Moto X Style z Androidem 7.1.1 Nougat w GFXBench

Właściciele Moto X Play i Moto X Style na pewno się z tego faktu ucieszą – nawet, jeśli będą musieli na aktualizację poczekać trochę dłużej (przypominam – przed nimi w kolejce jest jeszcze na pewno Moto Z Play). Lenovo na razie nie podaje konkretnych terminów, ale ww. modele powinny (słowo-klucz) dostać Androida 7.1.1 Nougat w pierwszym kwartale 2017 roku.

Na aktualizację czeka jeszcze Moto G4 Play, jednak tutaj ciężko określić, kiedy ten model się jej doczeka. Na razie na ten temat nie ma żadnych informacji. Podobnie, jak w przypadku Moto X Force. Wiadomo natomiast na pewno, że Androida Nougat nie otrzyma Moto G 2015.

Źródło: GFXBenchGFXBench przez GSMArena