Lenovo Tab S8 – bardzo pozytywne zaskoczenie na początek IFA 2014

Żeby wyróżnić się wśród całego mnóstwa nowości prezentowanych na jakichkolwiek targach technologicznych trzeba albo mieć świetny produkt, albo przedstawić go światu przed pozostałymi firmami, zanim jeszcze zacznie się faktyczny boom informacyjny. Firma Lenovo postanowiła połączyć to w jedną spójną całość. I tak, pierwszą oficjalnie zaprezentowaną nowością targów IFA 2014 jest tablet Lenovo Tab S8. I to nie jest byle jaka nowość! Tak, też byłam zaskoczona.

Przed berlińskimi targami Lenovo nie należało do producentów, o których tabletach mówiło się w przeciekach. Pojawiały się informacje o Sony, Asusie, przebąkiwało się też coś o Acerze i innych, mniejszych firmach. Ale Lenovo jakoś ciągle pozostawało z boku. Okazało się właśnie, że powód był istotny: firma nie chciała dopuścić do wycieki informacji na temat naprawdę interesującego tabletu!

Mowa o Lenovo Tab S8.

Patrząc po parametrach technicznych, cenie i zdjęciach prasowych – tu wszystko gra. Jest wręcz zaskakująco dobrze. Oby tylko pierwszy szybki kontakt z urządzeniem na targach nie zepsuł mi dobrej opinii na jego temat. Ale patrząc przez pryzmat specyfikacji, raczej się nastawiam na miłe wrażenia. Ale do rzeczy.

Lenovo Tab S8 został wyceniony na 199 dolarów. I ma to mega wielkie znaczenie, o czym za chwilę się przekonacie.

W tej cenie bowiem otrzymujemy sprzęt zapowiadający się nad wyraz dobrze. Na jego pokładzie jest czterordzeniowy procesor Intel Atom Z3745, 2GB RAM i, co chyba najważniejsze, 8-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli. Żeby tego było, specyfikacja zawiera Androida 4.4 KitKat oraz aparat 8 Mpix.

Mamy tu również akumulator o pojemności 4290 mAh (mający pracować do 7h – nie wiadomo jednak w jakiej konfiguracji), 16GB pamięci wewnętrznej, ale bez możliwości z możliwością rozszerzenia przez slot kart microSD. W sprzedaży będą dostępne dwie wersje modelu: z LTE oraz z WiFi. Koszt modelu z LTE niestety nie został ujawniony.

Na razie jedyną wątpliwość wzbudza we mnie zainstalowany system operacyjny w wersji, która jeszcze nie wspiera 64-bitowej architektury procesora. Ale urządzenie ma dostać aktualizację do Androida w wersji L, który ten problem rozwiązuje. Nie wiadomo tylko kiedy…

Lenovo zaplanowało swoją konferencję na jutro, więc właśnie wtedy powinniśmy poznać wszystkie szczegóły dotyczące Lenovo Tab S8. I być może poznać jeszcze jakieś nowości tego producenta.