Lenovo szykuje się do premiery kolejnego taniego tabletu z Androidem: Tab 2 A7-10F

Podczas gdy B-Brandy coraz bardziej obawiają się o swoją przyszłość, rynkowi giganci wprowadzają do sprzedaży coraz więcej budżetowych urządzeń. Swoje serie tanich tabletów ma w ofercie między innymi Samsung, Asus czy Lenovo. Ostatnia z firm w ostatnich dniach zaprezentowała najnowszych przedstawicieli rodziny Yoga, Yoga 2, z różnymi możliwościami konfiguracji (Android/Windows 8.1, 8″/10,1″, WiFi/LTE). Wiele wskazuje na to, że niebawem powinniśmy się spodziewać również odświeżenia taniej linii tabletów Lenovo.

W sieci, za sprawą FCC (amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności) i organizacji Bluetooth SIG, pojawiły się informacje dotyczące następcy zaprezentowanego pół roku temu modelu Lenovo Tab A7. Lenovo Tab 2 A7-10F, bo o nim mowa, ma zostać wyceniony na maksymalnie 100 dolarów, a jego prezentacji spodziewamy się w najbliższych miesiącach (trudno powiedzieć czy producent będzie z nią zwlekał do CES w Las Vegas lub MWC w Barcelonie).

Na temat samego urządzenia nie wiemy dosłownie nic poza tym, że będzie oferował 7-calowy wyświetlacz, akumulator o pojemności 3450 mAh i będzie pracował pod kontrolą systemu operacyjnego Android. Tablet ma zostać pozbawiony tylnego aparatu, co zdecydowanie daje nam do zrozumienia, że będzie to produkt z najniższej półki.

Warto przypomnieć, że jego poprzednik, Tab A7 (recenzja), oferował ekran 7″ 1280 x 800 pikseli, czterordzeniowy procesor MediaTek MT8382, 1GB RAM i Androida 4.2 Jelly Bean. Miejmy zatem nadzieję, że Lenovo nie postanowi zejść poniżej postawionej sobie wcześniej poprzeczki.

To jednak okaże się dopiero w momencie oficjalnej premiery modelu.