Lenovo stworzy konkurenta dla Huawei P8 Max | Tabletowo.pl

Lenovo stworzy konkurenta dla Huawei P8 Max

Dołącz do dyskusji 0

Chińczycy zaczęli się prześcigać która z firm stworzy największy phablet. Niewątpliwym liderem nadal jest Samsung Galaxy W z ekranem 7 cali, ale Huawei P8 Max naprawdę niewiele mu do niego brakuje (6,8″). Wkrótce Chińczycy doczekają się prawdziwego rywala dla swojego flagowego tabletofonu od Lenovo, który już szykuje równie wielkie urządzenie.

Lenovo PB1-770N otrzyma wyświetlacz 6,8 cali, który jeszcze do niedawna można było spotkać wyłącznie w tabletach. Jednak zmiany rynkowe przyczyniły się do popularyzacji phabletów, zgrabnie łączących w sobie możliwości smartfonu i tabletu. Niestety nowy high-end z Chin będzie bardzo trudny w obsłudze jedną ręką. W dodatku będzie większy niż P8 Max – 186.6 x 96.6 x 7.7 mm to absurdalne wymiary.

Sama obudowa zostanie wykonana z aluminium i już na pierwszy rzut oka łatwo dostrzec inspirację starszymi iPhone’ami. Niestety sporym rozczarowanie może być bateria. 3500 mAh przy ekranie 6,8 cala to słaby rezultat, więc na świetne czasy pracy nie możemy liczyć. W środku zapewne Lenovo umieści 64-bitowego Snapdragona 615. Warto wspomnieć, że nowy phablet otrzyma GPS, Beidou, LTE, Dual SIM standby, a nad całością będzie czuwał Android 5.0 Lollipop.

Na razie poznaliśmy tylko tyle informacji na temat specyfikacji Lenovo PB1-770N. Na pewno będzie to phablet z wyższej średniej klasy, czyli jego cena powinna wynieść ok. 1500 złotych. Cóż, nie zostaje nam nic innego, jak poczekać na debiut tego „wyrośniętego” smartfonu.

źródło: TENAA, mobile-dad, GizmoChina

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona