Lenovo stopniowo będzie wygaszać linię Vibe na rzecz serii Lemon K i Lemon L oraz smartfonów z logo Motoroli

Portfolio Lenovo jest dość rozbudowane, zwłaszcza, że po odkupieniu od Google Motoroli dołączyły do niego smartfony z charakterystyczną literką M na obudowie. Chińczycy postanowili nieco je uporządkować, ograniczając liczbę poszczególnych serii.

Lenovo ma stopniowo wygaszać linię Vibe, na którą składały się średniopółkowe i high-endowe modele, m.in. Vibe ShotVibe P1, Vibe P1m, Vibe S1 czy Vibe X3. Zastąpi ją seria Lemon oraz smartfony pod marką Motorola.

In the future, Lenovo will market smartphones under Lemon and Motorola brands, respectively, in the China market.

Chen Xudong, CEO Lenovo

Już teraz wiadomo, do jakich grup docelowych będą skierowane poszczególne propozycje. Na serię Lemon K złożą się najtańsze urządzenia, wycenione w przedziale 600-1000 (oraz nawet niżej) juanów chińskich, czyli około 390-645 zł, zaś na linię Lemon X te droższe, kosztujące ponad 2000 juanów chińskich, czyli od około 1290 zł.

Jeśli natomiast chodzi o smartfony brandowane logo Motoroli, to ich cena wahać się ma od 1500 do nawet 5000 juanów chińskich, czyli w przeliczeniu od około 970 do 3220 zł.

Nie podano niestety powodów powyższej decyzji. Subiektywnie uważam, że Lenovo nieco zaniedbywało serię Vibe, o czym świadczy chociażby fakt, że bardzo długo czekaliśmy na premierę wszystkich ww. modeli (oprócz Vibe Shot, który zadebiutował w marcu).

Źródło: DigiTimes