Czy notch odejdzie w niepamięć? Lenovo szykuje ciekawą nowość 18

Czy notch odejdzie w niepamięć? Lenovo szykuje ciekawą nowość

Ostatnie miesiące przyniosły nam pewną rewolucję w wyglądzie panelu przedniego smartfonów od czołowych producentów. Wszystko za sprawą premiery iPhone’a X, który to zaskoczył użytkowników obecnością notcha. Jak to zwykło bywać, wygląd flagowca od Apple szybko stał się „inspiracją”, wykorzystywaną przy projektowaniu urządzeń pozostałych producentów. W końcu jeśli w przypadku iPhone’a patent się sprzedał, to czemu miałby nie przyjąć się w smartfonach z Androidem? Lenovo najwyraźniej nie zamierza jednak kopiować jubileuszowego iPhone’a.

Nie wszyscy producenci zdecydowali się na umieszczenie ekranu z – dla wielu z nas – nieestetycznym wcięciem na pokładzie swoich urządzeń. Wspomnieć można tu chociażby o nowych, flagowych Samsungach z rodziny Galaxy S9. Na podobny krok chce zdecydować się Lenovo. Chiński koncern zamierza bowiem zaprezentować naprawdę pięknie zapowiadającego się bezramkowca, który jednak może swoim wzornictwem wzbudzić na tę chwilę sporo domysłów. Wspomniana słuchawka została wzmiankowana w serwisie Weibo przez wiceprezesa Lenovo –  Chang Chenga.

Nie oszukujmy się – notch jest efektem pościgu za idealnym wzornictwem bezramkowego smartfona. Póki co, jego obecność na przednim panelu urządzeń mobilnych jest wymuszona koniecznością wygospodarowania miejsca na elementy takie, jak głośnik, kamerka do wideorozmów i czujniki. Nie wiadomo jeszcze, jak problem ów zamierza rozwiązać Lenovo.

Czy notch odejdzie w niepamięć? Lenovo szykuje ciekawą nowość 19

Na fragmencie zdjęcia nadchodzącego smartfona od chińskiego koncernu wyraźnie widać brak notcha. Nie widać jednak też głośnika czy kamerki. Być może urządzenie to naprawdę pozytywnie nas zaskoczy nietypowymi rozwiązaniami w kwestii rozmieszczenia wspomnianych elementów. Sam jestem wielkim przeciwnikiem stosowania niesławnego wcięcia. Burzy ono mój ideał wyglądu ekranu głównego smartfona. Nie ukrywam jednak – jestem estetą i dla mnie – oprócz funkcjonalności – bardzo ważne jest stonowane i eleganckie wzornictwo urządzenia. Dlatego do tej pory pozostaję przy słuchawce oferującej kosztem braku notcha mniejsze rozmiary obszaru roboczego ekranu.

Nowość od Lenovo ma zostać zaprezentowana za nieco ponad miesiąc – 14 czerwca. Muszę przyznać, że jestem żywo zainteresowany tym urządzeniem. Co prawda smartfony od Lenovo nie są w naszym kraju tak popularne, jak produkty Samsunga, LG czy Huawei, ale nadchodząca nowość z Chin ma szanse na to, by zdobyć uznanie wielu przeciwników stosowania notcha. Czy jednak oprócz świetnego wzornictwa przedniego panelu, Lenovo zaoferuje nam równie elegancko wyglądający tył urządzenia oraz mocną specyfikację techniczną? Tego dowiemy się już wkrótce.

Źródła: Weibo przez GSMArena