Lenovo przedstawia hybrydę Yoga 2 Pro z ekranem o rozdzielczości 3200 x 1800 pikseli

Lenovo Yoga 2 Pro to kolejna gorącą nowość zaprezentowana na targach technologicznych IFA 2013 w Berlinie. Hybryda jest następcą wyróżniającego się modelu Lenovo Yoga i może pochwalić się równie intrygującą konstrukcją. Jednakże to nie wszystko – w parze z obracany ekranem idzie nowoczesna specyfikacja oraz stosunkowo atrakcyjna cena wahająca się na poziomie 1100 dolarów.

Konfigurację techniczną Lenovo Yoga 2 Pro tworzy 13-calowy pojemnościowy ekran dotykowy o rozdzielczości niezwykle wysokiej, bo wynoszącej aż 3200 x 1800 pikseli, procesor Intel Core i3, i5 lub i7 czwartej generacji gwarantujący dziewięć godzin czasu pracy na baterii, podświetlana klawiatura oraz obudowa o grubości 15,5 mm (Lenovo Yoga pierwszej generacji mierzył 17,1 mm) i wadze 1390 gramów. Na liście nowości znalazło się także kilka dodatków do oprogramowania. Są to Lenovo Pick – aplikacja wykrywająca pozycję tabletu i podpowiadająca użycie odpowiednich programów, Phone Companion służący do dzielenia się dokumentami i linkami z telefonem komórkowym za pomocą wiadomości SMS, Lenovo Photo Touch i Lenovo Camera Man do edycji zdjęć oraz Lenovo Chef, wirtualna książka z przepisami sterowana ruchem i głosem.

Jak wspomniałem we wstępie, Lenovo Yoga pierwszej generacji wyróżniał się konstrukcją i jego następca nie różni się pod tym względem. Urządzenia można używać w czterech trybach: Normal Mode, Tent Mode, Stand Mode oraz Tablet Mode. Oto krótki opis każdego z nich:

  • Normal Mode: tradycyjna konstrukcja laptopa, z klawiaturą pod palcami i ekranem przed twarzą użytkownika
  • Tent Mode: hybryda ułożona w sposób, w który daje łatwy dostęp do ekranu dotykowego. Zawiasy znajdują się na górze, a urządzenie oparte jest na krawędziach klapy i korpusu mieszącego klawiaturę.
  • Stand Mode: pokrywa z ekranem nachylona do korpusu z klawiaturą pod kątem prostym lub zbliżonym, urządzenie ułożone jest klawiszami do podłoża.
  • Tablet Mode: klapa z ekranem ułożona jest na tylnym panelu korpusu z klawiaturą, co czyni z Yogi 2 Pro tablet gruby, lecz funkcjonalny.

Lenovo Yoga 2 Pro pojawi się w amerykańskich sklepach w październiku w cenie 1100 dolarów.

via Engadget