Lenovo prezentuje tablet IdeaPad P1 z systemem Windows 7 | Tabletowo.pl

Lenovo prezentuje tablet IdeaPad P1 z systemem Windows 7

Dołącz do dyskusji 0

Wczorajsza uroczystość wprowadzenia na rynek tabletów Lenovo IdeaPad K1 oraz ThinkPad zaowocowała prezentacją jeszcze jednego urządzenia tej firmy – modelu IdeaPad P1. Od czasu jego pojawienia się na tegorocznych targach CES nazywany był po prostu Lenovo IdeaPad Slate. Jest tabletem, który specyfikacją bardzo przypomina swojego hybrydowego brata IdeaPad K1. Różnica pomiędzy tymi dwoma urządzeniami tkwi w procesorze, systemie operacyjnym pod kontrolą którego pracują oraz kilku zmianach wizualnych. P1 wyposażono w układ wyprodukowany przez koncern Intel, jego oprogramowaniem jest Windows 7, nie posiada kamerki internetowej i będzie dostepny w dwóch kolorach: pomarańczowym i szarym. Sercem tabletu jest procesor Intel Oak Trail o częstotliwości taktowania zegara 1.5Ghz, a pojemnościowy ekran dotykowy można obsługiwać zarówno za pomocą palca, jak i specjalnego piórka.

Reszta specyfikacji Lenovo IdeaPad P1 obejmuje 10.1-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, 2GB RAM pamięci operacyjnej, dysk SSD 32GB lub 64GB, port USB 2.0, slot SIM, czytnik kart pamięci microSD oraz gniazdo dokujące. Grubość urządzenia wynosi 14.5 mm, a waga 810 g.

Cena i dokładna data pojawienia się tabletu na rynku nie są jeszcze znane, ale podejrzewamy, że na półkach sklepowych zagości on przed końcem tego roku.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona