Lenovo pracuje nad demontowalnymi klawiaturami dla tabletów

Fizyczne klawiatury nie odchodzą do lamusa, na pewno nie w świetle ostatnich i nadchodzących premier hybryd Asusa z serii Transformer, lecz niektórzy producenci powoli rezygnują z nich na rzecz czulszych ekranów dotykowych o wyższej rozdzielczości. Jak sugeruje pewien wniosek patentowy, Lenovo nie należy do tej grupy i pracuje nad demontowalnymi klawiaturami dla tabletów internetowych.

Przedstawione na szkicu patentowym klawiatury są bardzo małe, a ich forma przypomina rozdzielony układ przycisków w iOS 5 na iPadzie. Klawiatury można przymocować do ramki tabletu i pisać za pomocą nie tylko kciuków, ale także palców. Co ciekawe, większość przycisków ze znakami umieszczona jest na zewnętrznej stronie akcesorium. Oznacza to, że użytkownik nie będzie widział, które klawisze wciska. Na szczęście elastyczna idea klawiatur pozwala na zamontowanie ich odwrotnie niż sugeruje to producent.

Reklama

Lenovo złożyło patent w 2010 roku, lecz dopiero teraz ujrzał on światło dzienne. Istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że przedstawione na nim klawiatury nigdy nie trafią na taśmy produkcyjne, lecz gdyby tak się stało, niewątpliwie stałyby się powiewem świeżości w temacie wprowadzania tekstu na tabletach internetowych.

via Liliputing