Lenovo ma w planach wprowadzić na rynek składany tablet z 13-calowym wyświetlaczem od LG

Do tej pory tylko kilka firm potwierdziło, że pracuje nad technologiami umożliwiającymi wyprodukowanie składanego smartfona. Do urzędów patentowych wpłynęło mnóstwo projektów i wizualizacje wielu pomysłów, jednak przed takimi firmami jak Samsung czy Huawei jeszcze daleka droga do osiągnięcia pełnego sukcesu. Konkurencja jednak nie śpi i też może mieć w zanadrzu kilka niespodzianek.

Niektórzy producenci, żeby wzmocnić wrażenie, że poważnie myślą o zaprezentowaniu składanego urządzenia, raz po raz pokazują na targach elektroniki ich elementy. Najprościej w takiej sytuacji pochwalić się elastycznym ekranem, co nie dość, że wygląda zjawiskowo, to mocno oddziałuje na wyobraźnię – w umyśle szybko wtedy tworzymy sobie obraz takiego „składańca”.

Reklama

Nowy raport pochodzący z Korei Południowej niesie ze sobą informację o tym, że Lenovo planuje opracować pierwszy składany tablet, który będzie mógł się pochwalić dużym, 13-calowym wyświetlaczem od LG.

13 cali to sporo – część ultrabooków ma taką przekątną ekranu. Teoretycznie po złożeniu takiego panelu wpół, każda część miałaby przekątną 9 cali (przy proporcjach ekranu 4:3) lub 8 cali (przy proporcjach ekranu 16:9). Przypomina to jedną kwestię: 6- czy nawet 7-calowe smartfony będą znacznie, znacznie mniejsze po złożeniu.

Jeśli chodzi o wykorzystanie efektu składania urządzenia w tablecie, to może mieć on nawet większy sens niż w przypadku małego smartfona. Takiego tabletu nie używamy non-stop, więc ekran nie byłby narażony się na naprężenia tak często jak w przypadku smartfonów, które odblokowujemy setki razy dziennie. Nawet przedstawiciel LG Display przyznał, że biorąc pod uwagę aspekt trwałości i użyteczności składanych ekranów, mają one większy sens w tabletach niż telefonach.

13-calowy elastyczny wyświetlacz OLED będzie dostarczany do Lenovo począwszy od drugiej połowy przyszłego roku. Wszystko to brzmi więc dość odlegle. Całkiem możliwe, że do tego czasu Samsung zaprezentuje swoje składane urządzenie z ekranem 7,3 cala, a niewykluczone, że zdąży to zrobić również Huawei, mierzące się z projektem składanego 8-calowca.

https://www.tabletowo.pl/2018/05/06/skladany-smartfon-za-wczesnie-na-te-rewolucje-opinia/

źródło: ETNews przez PhoneArena, GSMarena