Lenovo PHAB2 Pro - pierwszy smartfon w ramach Projektu Tango? 16

Lenovo PHAB2 Pro – pierwszy smartfon w ramach Projektu Tango?

Według najnowszych doniesień pierwszym smartfonem, który będzie działał w ramach Google’owego Projektu Tango może być PHAB2 Pro firmy Lenovo. Skąd o tym wiemy?

Dla tych, którzy przespali – Projekt Tango to idea firmy Google coraz bliższa zrealizowania. Polega on na mapowaniu rzeczywistości znajdującej się wokół smartfonu czy tabletu. Zbierane są informacje nie tylko na temat lokalizacji urządzenia, ale również pomieszczenia, w którym się znajduje, obiektów w okolicy, itp.

Takie mapowanie 3D położenia smartfonu ma służyć użytkownikowi w codziennych sprawach. Np. nawigacji wewnątrz pomieszczeń, mierzeniu odległości między poszczególnymi obiektami czy w końcu może być wykorzystywane do tzw. rozszerzonej rzeczywistości.

phab2pro-2

Jak donosi serwis Evleaks, pierwszym smartfonem, który będzie obsługiwał Projekt Tango, ma być Lenovo PHAB2 Pro z 6,44-calowym ekranem QHD. Smartfon ma kosztować poniżej 500 dolarów na starcie i to właściwie tyle, co na razie o nim wiemy.

Wyciekły jeszcze grafiki prezentujące prawdopodobny wygląd urządzenia, a także informacje, że PHAB2 Pro będzie działał w ramach zbierającego dane o naszym otoczeniu projektu firmy Google. Ciekawe, ile osób zainteresuje się takim pomysłem?

Źródło: GizChina