Lenovo Phab 2 Pro, czyli pierwszy smartfon, stworzony w ramach projektu Tango, trafił do sprzedaży | Tabletowo.pl

Lenovo Phab 2 Pro, czyli pierwszy smartfon, stworzony w ramach projektu Tango, trafił do sprzedaży

Google opublikowało też listę kilkunastu polecanych do niego aplikacji, pozwalających wykorzystać jego potencjał

Dołącz do dyskusji 0

Zgodnie z zapowiedziami, do sprzedaży trafił właśnie Lenovo Phab 2 Pro, czyli pierwszy smartfon, stworzony w ramach projektu Tango. Jednocześnie Google opublikowało listę kilkunastu polecanych aplikacji, które pozwolą wykorzystać potencjał tego urządzenia i pomogą jego posiadaczom „rozszerzyć” rzeczywistość.

Lenovo Phab 2 Pro nie jest zwyczajnym smartfonem. Wyposażono go bowiem w aparat 16 Mpix RGB fast-focus, czujnik głębi oraz czujnik ruchu „rybie oko”, które razem pozwalają „rozszerzyć” rzeczywistość. Brzmi być może tajemniczo, ale w gruncie chodzi o to, że urządzenie potrafi wyświetlać na swoim ekranie wirtualne rzeczy i nakładać je na otoczenie, w którym znajduje się użytkownik.

Dzięki temu można m.in. mierzyć przedmioty, dopasowywać meble do naszego mieszkania/domu, grać w domino, malować na każdej powierzchni, która jest w zasięgu wzroku, budować wirtualny świat w pomieszczeniu, bawić się z nieistniejącymi w rzeczywistości zwierzątkami czy nawet walczyć z wygenerowanymi przez smartfon potworami. A to tylko część możliwości – Google informuje, że potencjał Lenovo Phab 2 Pro potrafi wykorzystać ponad 35 różnych aplikacji. Część z nich znajdziecie w źródle.

Lenovo Phab 2 Pro kosztuje 499 dolarów, czyli równowartość niecałych 2000 złotych. Istnieje prawdopodobieństwo, że smartfon pojawi się również w Polsce, ponieważ można znaleźć go także na polskojęzycznej stronie producenta. Z dokładną specyfikacją tego urządzenia możecie zapoznać się w tym artykule.

Źródło: Lenovo, GoogleLenovo Polska

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona