Lenovo P2 otrzymuje właśnie Androida 7.0 Nougat

Lenovo P2 otrzymuje właśnie Androida 7.0 Nougat

Zwykle jest tak, że aktualizacja do nowszej wersji systemu Android pojawia się później, niż byśmy chcieli. Producenci zaliczają obsuwy i przesuwają terminy, tym samym nieco tracąc w oczach konsumentów. Użytkownicy Lenovo P2 mogą jednak czuć się miło zaskoczeni – upgrade do Nougata jest już gotowy i właśnie trafia na pierwsze smartfony, blisko trzy tygodnie przed zapowiedzianą datą aktualizacji.

Niby Android Nougat 7.0 miał wylądować na Lenovo P2 17 kwietnia, ale Lenovo rozpoczęło proces aktualizacji tego smartfonu już wczoraj.

Chodzi o te smartfony, które zostały zakupione bez brandu operatora. Ci, którzy nabyli P2 w salonach telefonii komórkowej, będą musieli jeszcze trochę poczekać. Aktualizacja jest udostępniana etapami, więc informacja o niej nie pojawiła się u wszystkich właścicieli Lenovo P2 jednocześnie, jednak w najbliższym czasie powinni ją zobaczyć.

Lenovo P2 otrzymuje właśnie Androida 7.0 Nougat

W myśl zasady „nowe znaczy lepsze”, rzadko kto ma opory przed instalowaniem nowej wersji systemu na swoim smartfonie. Jako, że często oznacza ona, że obsługa urządzenia zostanie w jakimś stopniu usprawniona, niemal każda aktualizacja to możliwość przetestowania swojego sprzętu w nowych okolicznościach.

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

Skoro Lenovo zdecydowało się na wypuszczenie wcześniejszej aktualizacji dla P2, niewykluczone, że użytkownicy smartfonów Lenovo i ZUK, które są następne w kolejce do otrzymania Nougata, będą mogli cieszyć się z Androida 7.0 nieco wcześniej. To oczywiście jednak dopiero kwestia przyszłości.

Dzięki Marcin za cynk! :)

źródło: Marcin, Forum XDA

*zdjęcie tytułowe pochodzi z recenzji Lenovo P2