Lenovo Moto Z Moto Mods

Lenovo oficjalnie rozpoczyna sprzedaż Moto Z, Moto Z Play i Moto Mods w naszym kraju

Lenovo rozpoczyna w Polsce regularną sprzedaż Moto Z, Moto Z Play i Moto Mods. Dzięki tym ostatnim można na przykład zmienić smartfon w przenośny projektor, dobrej jakości odtwarzacz muzyczny czy profesjonalny aparat. Ale nie tylko.

Lenovo przygotowało łącznie pięć Moto Modsów: JBL SoundBoost, Insta-Share Projector, Incipio offGRID Power Pack, Style Shells i Hasselblad True Zoom. Ten ostatni pojawi się jednak w sprzedaży nieco później. Każdy z nich ma inną funkcję, którą zresztą można wywnioskować już po samej nazwie. Moduły podłącza się do smartfona przy pomocy złącza magnetycznego na pleckach urządzenia (nie trzeba go wcześniej wyłączać).

JBL SoundBoost

Obudowa tego Moto Mod ma wymiary 152x73x13 mm, a całość waży 145 gramów. W środku umieszczono dwa głośniki stereo @ 27 mm o mocy 3W każdy. Energię dostarcza wbudowany akumulator o pojemności 1000 mAh, zapewniający do 10 godzin pracy. Ładowanie odbywa się przez USB Typu C. Moduł oferuje także funkcję zestawu głośnomówiącego i nóżkę, dzięki której można go postawić na płaskiej powierzchni.

Moto Mod JBL SoundBoost
Moto Mod JBL SoundBoost

Insta-Share Projector

Moduł pozwala na błyskawiczną zmianę smartfona w mobilny projektor DLP o mocy 50 ANSI lumenów i rozdzielczości 480p. Żywotność lampy to 10 000 godzin wyświetlania. Insta-Share Projector przemienia każdą płaską powierzchnię w 70-calowy ekran o proporcjach 16:9 i posiada funkcję dostosowania jasności do warunków otoczenia. Trapezowa auto-korekcja umożliwia z kolei korekcję obrazu w zakresie +/- 40°.

Insta-Share Projector ma wymiary 153x74x11 mm i waży 125 gramów. W jego wnętrzu znajduje się także akumulator o pojemności 1100 mAh, pozwalający na dodatkową godzinę wyświetlania.

Moto Mod Insta-Share Projector
Moto Mod Insta-Share Projector

Incipio offGRID Power Pack

Ten moduł zwiększa zapas energii o dodatkowe 2200 mAh. W trybie efektywnego działania pozwala on przedłużyć czas pracy baterii aż o 20 procent, bowiem komunikuje się z telefonem i automatycznie rozpoczyna ładowanie, kiedy obciążenie jest największe i poziom baterii spada do 80%.

Moto Mod Incipio offGRID Power Pack
Moto Mod Incipio offGRID Power Pack

Style Shells

Moduł ten, w przeciwieństwie do wszystkich wyżej wymienionych, nie oferuje żadnej wartości dodanej. Pozwala jednak wyróżnić swoje urządzenie, a także może stanowić ochronę przed zarysowaniami (nie trzeba więc koniecznie kupować dodatkowego etui). Do wyboru jest sześć: Washed Oak, Charcoal Ash, Silver Oak, Black Leather, Black Herringbone i Red Nylon. Do ich stworzenia wykorzystano m.in. prawdziwe drewno, skórę, nylon czy tkaninę.

Moto Mod Style Shells
Moto Mod Style Shells

Ceny

  • JBL SoundBoost – 449 złotych,
  • Insta-Share Projector – 1299 złotych,
  • Incipio offGRID Power Pack 299 złotych,
  • Style Shells – 99 złotych lub 79 złotych (skórzane),
  • Hasselblad True Zoom – około 1099 złotych.

Pełną specyfikację Lenovo Moto Z i Moto Z Play znajdziecie tutaj, natomiast opis Moto Mod Hasselblad True Zoom tutaj.

Źródło: informacja prasowa