Lenovo nie ma w planach smartfonów z Windows 10 Mobile 18
Lenovo SoftBank 503LV

Lenovo nie ma w planach smartfonów z Windows 10 Mobile

Windows 10 Mobile może utrzymać się na rynku tylko dzięki producentom, którzy zdecydują się zainstalować go na swoich urządzeniach. Microsoft bowiem od nowego roku przestanie sprzedawać Lumie. Teraz Lenovo potwierdziło, że również nie ma zamiaru produkować smartfonów z mobilnymi okienkami.

Gianfranco Lanci, COO marki, podczas Canalys Channel Forum 2016 powiedział, że: nie mamy smartfonów z Windowsem ani żadnych planów, aby taki zaprezentować. Nie widzę też takiej potrzeby i nie jestem przekonany, że Microsoft będzie wspierał taki telefon w przyszłości.

Co ciekawe, Lanci troszkę minął się tu z prawdą, ponieważ w tym miesiącu miał do sprzedaży trafić SoftBank 503LV (widoczny na powyższej grafice) właśnie z Windows 10 Mobile. Być może jednak COO uznał, że smartfon nie jest częścią portfolio Lenovo, ponieważ powstał na zlecenie japońskiego operatora i to on go obranduje (mimo że logo Chińczyków też się znajdzie na obudowie). Chyba, że wycofano się z tego projektu i urządzenie ostatecznie nie pojawi się na rynku.

Wkrótce zadebiutuje jednak na nim (konkretniej: w Stanach Zjednoczonych) Alcatel Idol 4S z Windows 10, więc – jak widać – inni producenci wciąż są zainteresowani mobilnymi okienkami.

Źródło: Daily Express przez Neowin