Lenovo na IFA pokaże Vibe X2, dobry tablet i świetną hybrydę z Intel Core i7?

Targi IFA w Berlinie zaczynają się już za kilka dni i większość producentów pokaże nam swoje nowości. Pisałem ostatnio, że konferencja Sony zapowiada się niezwykle ciekawie, ale nie należy pomijać innych firm, jak chociażby Lenovo. Chińczycy mogą mieć asa w rękawie, a nawet kilka i poznamy je już 4 września.

Pierwszą z nowości będzie Lenovo Vibe X2. Zaproszenie na jego prezentację wyraźnie nawiązuje do zaproszenia Apple. Poza tym lizak może wskazywać na system Android L. Jeśli chodzi o specyfikację to będzie mieć on 5-calowy wyświetlacz FullHD, 8-rdzeniowy procesor o taktowaniu 2,2 GHz oraz 2 GB pamięci RAM. Znajdziemy w nim prawdopodobnie także 13-megapikselowy aparat główny, 32 GB pamięci wbudowanej oraz baterię o pojemności 2250 mAh.

Jednak fani tabletów, również powinni znaleźć coś dla siebie na stoisku Lenovo. Pierwszym z urządzeń ma być opisywany już przez nas Lenovo IdeaTab S8-50. Drugim natomiast będzie hybryda o nazwie ThinkPad Helix 2. Ma ona zostać wyposażona w 11,6-calowy ekran IPS o rozdzielczości FullHD, procesor Intel Core i7 lub jeden z modeli Bay Trail (mają powstać różne wersje), 8 GB pamięci RAM oraz 256 GB dysk SSD. Cena ma przekraczać 1000 dolarów, jednak oczywiście zależne będzie to od podzespołów. Jeśli Lenovo rzeczywiście zaprezentuje taką hybrydę, to może ona okazać się niezwykle ciekawa, szczególnie jeśli klawiatura będzie bardzo dobrej jakości. Poza tym na zdjęciach widać również rysik. Będzie on pracować pod kontrolą Windowsa 8.1