Lenovo N308 – tabletop z systemem Android | Tabletowo.pl

Lenovo N308 – tabletop z systemem Android

Dołącz do dyskusji 0

Lenovo_N308_front-640x420[1]

Tabletopy, czyli komputery typu All-In-One przypominające wyglądem przerośnięte tablety, stają się z roku na rok coraz bardziej popularne. Świadczy o tym chociażby fakt, iż większość z czołowych producentów tabletów posiada już takie urządzenia w swojej ofercie lub zamierza je wprowadzić w niedalekiej przyszłości.

Zaprezentowany na tegorocznych targach CES model N308 nie jest pierwszym tabletopem w katalogu firmy Lenovo, jednak dość znacznie różni się on od swoich poprzedników. System Windows 8, pod kontrolą którego działały wszystkie poprzednie komputery All-In-One tej firmy, zastąpiono tutaj bowiem Androidem w wersji 4.2 Jelly Bean. N308 wyróżnia się też przekątną ekranu, która wynosi 19.5″ (rozdzielczość 1600 x 900), co czyni go jednym z najmniejszych urządzeń tego typu. Co ciekawe, dotykowy ekran tego modelu wyposażono jedynie w 2-punktowy multitouch, co dość drastycznie obniża jego funkcjonalność. Jeśli zaś chodzi o parametry techniczne, to wewnątrz N308 znajdziemy czterordzeniowy procesor NVIDIA Tegra 4, 2 GB pamięci, 500 GB HDD (do sprzedaży trafi również wersja 320 GB) oraz baterię pozwalającą na trzy godziny pracy. Urządzenie to wyposażono również w Bluetooth, WiFi, przednią kamerę z matrycą 1MP, zestaw pełnowymiarowych portów USB oraz czytnik kart 6-in-1. Nie zabrakło też miejsca na obowiązkową stopkę pozwalającą na ustawienie komputera pod odpowiednim kątem.

Tabletop Lenovo N308 trafi do sprzedaży najprawdopodobniej w lutym tego roku. Oficjalna cena nie jest jeszcze znana, ale w sieci krążą plotki mówiące iż wyniesie ona 450 dolarów, co uczyniłoby N308 jednym z najtańszych produktów w swojej kategorii.

Lenovo_N308_side-378x640[1]

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - przeceny!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona