Lenovo Moto G5 Plus

Znamy polską cenę Lenovo Moto G5 Plus. Nikt się takiej nie spodziewał

Zaraz przed świętami udało mi się rozszyfrować (choć nie tylko mi), że Moto G5 Plus zadebiutuje oficjalnie w Polsce 27 kwietnia. Jedyną niewiadomą pozostawała cena. Jednak i ją właśnie poznaliśmy. I co tu dużo mówić – prawdopodobnie nikt się takiej nie spodziewał.

Reklama

Od początku, czyli od premiery na targach MWC 2017 w Barcelonie, mówiło się, że Moto G5 Plus ma kosztować w Polsce „około 1300 złotych”. Byłby to uczciwy deal, ponieważ za smartfon w Niemczech trzeba aktualnie zapłacić 289 euro, czyli równowartość ~1230 złotych. To naprawdę dobra cena, jak za urządzenie z takimi parametrami (m.in. Snapdragon 625, 3GB RAM, 32GB pamięci wewnętrznej i aparat 12 Mpix z f/1.7).

Reklama

Tymczasem okazuje się, że w Polsce Moto G5 Plus może być jeszcze tańsza. DawidTabletów dał mi bowiem cynka (dzięki!), że u nas ten smartfon ma kosztować… 1099 złotych. A przynajmniej taką informację przekazali mu zaznajomieni dystrybutorzy, więc nie ma powodów aby w to nie wierzyć. Choć – obiektywnie oceniając – momentami naprawdę ciężko.

Trzeba mieć jednak na uwadze, że w międzyczasie (czyli do momentu oficjalnej premiery 27 kwietnia) cena Moto G5 Plus może ulec zmianie – nie da się bowiem tego wykluczyć. Ale jeżeli o mnie chodzi, to nawet, jeśli smartfon będzie kosztować te 1300 złotych, to i tak uznam to za bardzo atrakcyjną ofertę, w pojedynku z którą polegnie wielu zaprezentowanych niedawno konkurentów.