Lenovo Moto G5

Lenovo Moto G5 w GFXBench. Dobra wiadomość: będą dwie wersje

Po ostatnim, „dużym” przecieku na temat nadchodzących Motek z serii Moto G5, spora część osób (w tym również ja) poczuła się zawiedziona dość przeciętnymi parametrami Moto G5. Na szczęście okazuje się, że producent przygotował dwie wersje tego modelu. Teraz możemy mieć tylko nadzieję, że to ta lepiej wyposażona trafi do Polski.

Moto G5 zadebiutuje (razem z Moto G5 Plus) najprawdopodobniej 26 lutego – na ten dzień bowiem Lenovo zaplanowało swoją konferencję. I choć wydawało się, że wiemy już wszystko na temat tego modelu, to GFXBench przyniósł nam nowe, bardzo interesujące i ważne z punktu widzenia końcowego klienta informacje.

Reklama

Benchmark podaje, że Moto G5 oferowana będzie w dwóch wersjach: z 2GB  lub 3GB RAM i 16GB lub 32GB pamięci wewnętrznej. Do tej pory myśleliśmy natomiast, że na rynku pojawi się tylko jedna wersja. Miło, że producent nie potraktował jednak po macoszemu tego modelu i zaplanował również lepiej wyposażony wariant.

Oprócz tego, Moto G5 zaoferuje także 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD (1080×1920; ppi=441), ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 430 1,4 GHz z układem graficznym Adreno 505 oraz aparaty: 13 Mpix na tyle i 5 Mpix na przodzie (oba z możliwością nagrywania wideo w jakości 1080p). Będzie też slot na kartę microSD do 128GB, czytnik linii papilarnych oraz żyroskop.

Smartfon ma działać pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.0 Nougat i czerpać energię z wymiennego akumulatora o pojemności 2800 mAh z funkcją szybkiego ładowania (odpowiednia ładowarka znajdzie się w zestawie sprzedażowym). Moto G5 ma mieć wymiary 144,3x73x9,5 mm, ważyć 145 gramów.

Lenovo Moto G5 w GFXBench

Źródło: GFXBench przez Phone Arena