Lenovo mocniej wchodzi w smart home. Poznajcie nową markę: Lecoo | Tabletowo.pl

Lenovo mocniej wchodzi w smart home. Poznajcie nową markę: Lecoo

Dołącz do dyskusji 0

Firma Lenovo w Polsce jest kojarzona i utożsamiana przede wszystkim z laptopami. Producent zajmuje się jednak znacznie szerszą gamą urządzeń, do której właśnie dołączyła linia smart home. Z tym, że te produkty wypuszczane będą pod szyldem marki-córki Lecoo.

Niepotrzebne będzie tutaj wnikanie w to, czy Lenovo inspirowało się nazwą dosyć rozpoznawalnego w branży technologicznej producenta smartfonów, czy też nie – jednak ze względu na fakt, że niemal dokładnie rok temu LeEco nie prosperowało zbyt dobrze, nie byłbym przekonany, że podobieństwo będzie kojarzone pozytywnie. No, ale dygresje na bok i przejdźmy do rzeczy…

W Chinach właśnie zadebiutowała wspomniana już marka Lecoo, a wraz z nią cztery produkty – dwie inteligentne kamery, inteligentna niańka elektroniczna i również inteligentny router. Jeśli sądzicie, że przedstawione przeze mnie nazwy nie są zbyt trafne i mogłem sobie odpuścić te powtórzenia, to… właśnie takich użył producent. Zaprezentowane urządzenia to odpowiednio Smart Camera R1Smart Camera S1Baby Monitor A1Smart Router S1. O samym sprzęcie nie wiemy nadmiernie dużo, ale na pewno warto poświęcić im kilka słów.

Inteligentne kamery

Obie wyglądają bardzo podobnie, choć nieco mniejszy jest model S1. Kamery można sparować z dodatkowymi trzema, jeżeli użytkownik będzie chciał przekształcić urządzenia w inteligentny monitoring domu. Producent zadbał również o wsparcie dla kart microSD oraz port microUSB, przy czym żadnym problemem nie jest również połączenie przez Wi-Fi. Wyłącznie większy model, oznaczony jako R1, oferuje śledzenie ruchu.

Lecoo Smart Camera S1 została wyceniona na 199 juanów, a Smart Camera R1 – 499 juanów, czyli odpowiednio 110 i 270 złotych.

Inteligenty Router

Lecoo Smart Router S1 wspiera zarówno częstotliwość 2,4 GHz, jak i 5 GHz – o zaletach rozwiązania dualband nie trzeba mówić chyba nikomu, kto jest zainteresowany tematem zakupu routera. W środku biało-złotej obudowy mieszczą się dwie anteny Skyworks, dzięki którym maksymalna obsługiwana prędkość downloadu wynosi 1,2 Gbps. A oprócz tego, znalazło się trochę miejsca na dwurdzeniowy procesor (na ten moment nie wiadomo jaki), 512 MB pamięci RAM, 32 MB dla użytkownika oraz port USB 3.0.

Za Lecoo Smart Router S1 trzeba zapłacić 499 juanów, czyli około 270 złotych.

Elektroniczna niańka

Lecoo Baby Monitor A1 to dokładnie to, co sugeruje nazwa. Montowana na ścianie (lub gdziekolwiek indziej) kamera nie tylko pozwoli zatroskanym rodzicom spoglądać na swoje dziecko o każdej porze dnia i nocy, ale potrafi również rozpoznawać humory najmniejszych na podstawie ich min. Kamera całkiem nieźle radzi sobie z kontrolowaniem w nocy, bowiem oferuje filmy nagrywane w Full HD, również w trybie nocnym. Niańkę można naładować przy pomocy USB typu C, a całość zasilana jest przez baterię o pojemności 4000 mAh.

Lecoo Baby Monitor A1 zostało wycenione na 699 juanów, czyli równowartość 375 złotych.

Produkty Lenovo Lecoo prezentują się całkiem nieźle, choć na moje skromne oko widać drobną inspirację #lepszym konkurentem ;). A czy należy spodziewać się, że trafią do Polski? Z udzieleniem odpowiedzi na to pytanie musimy się wstrzymać i uzbroić w odrobinę cierpliwości.

źródło: Android Headlines

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona