Lenovo Miix 2 10,1″ – rozpakowanie i zapowiedź recenzji

Coraz częściej spotykamy na rynku urządzenia hybrydowe, łączące w sobie możliwości różnych gadżetów. Dziś otrzymałem dość nietypowy tablet, który, po zamocowaniu w specjalnej podstawce, może pełnić funkcję 10-calowego netbooka. Jeśli do wygodnego korzystania z urządzeń mobilnych często brakuje wam klawiatury, być może właśnie Lenovo Miix 2 ma szansę zostać waszym nowym ulubieńcem.

Mimo że nie jestem fanem urządzeń z Windowsem, dwuczęściowy tablet od Lenovo zrobił na mnie bardzo dobre pierwsze wrażenie. Jak sprawdza się sam system, okaże się co prawda dopiero podczas testów, ale w kwestii wykonania, po pierwszych oględzinach, nie mam większych zastrzeżeń. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest doczepiana klawiatura, której nie musimy „pasować” ze szczególną starannością, ponieważ wykorzystane magnesy same znajdą odpowiednie połączenie. Jeśli chodzi o minusy, jak na razie mogę przyczepić się jedynie do obudowy podatnej na rysy oraz niestandardowej ładowarki.

lenovo-miix-2-10_02[1]

Parametry techniczne:

Procesor: Czterordzeniowy procesor Intel Atom
System operacyjny: Windows 8.1
Pamięć RAM: 2GB
Kamera internetowa: przednia 720p HD 2 Mpix i tylna 5 Mpix
Pamięć wewnętrzna: 64 GB
Ekran: 10,1″-calowy wyświetlacz Full HD (1920 x 1200)

Wymiary:

Tablet: 260,9 mm x 173,2 mm x 9,2 mm
Stacja dokująca: 260,9 mm x 183,4 mm x 7,0 mm

Złącza:

– port miniHDMI
– port microUSB do transferu danych
– zintegrowane złącze USB 2.0 (w stacji dokującej)
– czytnik kart microSD
– wspólne gniazdo słuchawek i mikrofonu

Jeśli macie jakiekolwiek pytania związane z tym, na co zwrócić szczególną uwagę podczas testów, dajcie znać w komentarzach poniżej. Ja tymczasem kończę ładowanie tabletu i zabieram się do testów.