Lenovo Miix: 10,1-calowy kuzyn ThinkPada 2 za 500 dolarów (wideo) - Tabletowo.pl

Lenovo Miix: 10,1-calowy kuzyn ThinkPada 2 za 500 dolarów (wideo)

Dołącz do dyskusji 0

Tabletowo.pl Lenovo Miix: 10,1-calowy kuzyn ThinkPada 2 za 500 dolarów (wideo) Nowości

Z powodu rozczarowujących wyników sprzedaży komputerów osobistych, Lenovo zamierza zmienić strategię produktową i skupić się na urządzeniach mobilnych. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że wśród nadchodzących premier przeważać będzie sprzęt lekki i mobilny. Pierwszą oznaką zmian jest wczorajsza prezentacja tabletu Lenovo Miix, delikatnie uproszczonego i tańszego kuzyna ThinkPada 2.

Podobieństwo między Miix i ThinkPadem 2 jest uderzające: urządzenia wyglądają identycznie, a nawet mają taką samą wagę (576 gramów przeciwko 566 gramom). Obudowa Lenovo Miix została pokryta przyjemnym w dotyku materiałem gumopodobnym, który zapobiega nadmiernemu zbieraniu śladów palców i zmniejsza niebezpieczeństwo zarysowania. Jego specyfikacja obejmuje 10,1-calowy pojemnościowy ekran dotykowy o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli, dwurdzeniowy procesor Intel Atom, 64GB pamięci wewnętrznej, kamerę internetową 1,3 Mpix, akumulator mający pozwolić na 10 godzin pracy oraz opcjonalne etui z klawiaturą kosztujące 49 dolarów.

Konfiguracja techniczna tabletów Miix i ThinkPad 2 na pierwszy rzut oka jest bardzo podobna, lecz różnice tkwią w szczegółach. Chcąc obniżyć cenę Mixx, Lenovo pozbawiło go wsparcia dla technologii zbliżeniowej NFC, modemu sieci komórkowej i aktywnej warstwy dotykowej umożliwiającej obsługę ekranu za pomocą dedykowanego rysika. Lenovo Mixx pojawi się w amerykańskich sklepach w trzecim kwartale bieżącego roku w cenie 499 dolarów.

via Engadget

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - extra rabaty!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona