Lenovo K920 to 6-calowy super smartfon z absurdalną rozdzielczością ekranu

Niedawno, jak wiecie, został pokazany LG G3 i od tamtej pory zaczęła się fala plotek o nowych phabletach z ekranami 2K. Oczywiście najgłośniej mówi się o Samsungu Galaxy S5 Prime (Galaxy F), ale nie wolno zapominać o innych producentach, którzy również mogą zamieszać na rynku. Jednym z nich jest Lenovo i nadchodzący K920, który został przyłapany na filmie. Czy będzie to kolejny super smartfon?

Lenovo kilka miesięcy temu zaprezentował 3 nowe phablety, ale już niedługo możemy spodziewać się mocnego następcy. Lenovo K920 został dostrzeżony w Chinach i jego specyfikacja jest bardzo dobra. Wyposażony został w 6-calowy ekran o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli, 4-rdzeniowy procesor Snapdragon 801 o taktowaniu 2,5 GHz oraz 3 GB pamięci operacyjnej RAM. Poza tym znajdziemy w nim 16-megapikselowy aparat główny (5 mpix na przodzie), 32 GB pamięci wbudowanej oraz prawdopodobnie Androida 4.4 KitKat.

Reklama

Wersja z Chin obsługuje dwie karty sim oraz łączność TD-LTE, ale oczywiście jeżeli trafi on na inne rynki to będzie miał odpowiedni dla nas standard 4G. Prawdopodobnie będzie również posiadać optyczną stabilizacją obrazu. Nadal uważam, że taka rozdzielczość w smartfonie nie ma większego sensu, ale dobrze, że Lenovo zaczęło się tym interesować. Może to przyspieszyć ofensywę chińskich firm na naszym rynku, co na pewno przyjęlibyście z otwartymi rękami.