Lenovo IdeaTab S2 7 dla lubiących ekrany 7″

tablet lenovo ideatab s2 7

Targi technologiczne to doskonała okazja dla producentów, by zaprezentować światu swoje najnowsze urządzenia. Nie mogła z niej nie skorzystać firma Lenovo, która zaprezentowała kilka tabletów. Oprócz tych, które już poznaliście: IdeaTab S2 10 i IdeaTab K2, Lenovo przedstawiło także mniejszego członka rodziny, 7-calowy model Lenovo IdeaTab S2 7.

Jak możecie się domyślać, jest to mniejsza wersja wspomnianego wcześniej IdeaTab S2 10, choć nie ma możliwości podłączenia do fizycznej klawiatury, jak jego większy brat. Tablet ten posiada ten sam dwurdzeniowy procesor – Qualcomm Snapragon o częstotliwości taktowania 1,5GHz, 1GB RAM, WiFi, GPS, Bluetooth, oraz wyświetlacz o przekątnej 7″ i rozdzielczości 1280 x 800 pikseli (oczywiście pojemnościowy). Obecnie model ten pracuje pod kontrolą Androida w wersji 3.2, jednak spodziewamy się, że niebawem otrzyma możliwość aktualizacji do Androida 4.0, czyli Ice Cream Sandwich.

Na powyższej fotce zrobionej przez redakcję Slashgear można przeczytać, że Lenovo IdeaTab S2 7 będzie skierowany w pierwszej kolejności na rynek chiński. Nie wiadomo kiedy trafi do Europy.

Warto zaznaczyć, że firma Lenovo zaprezentowała także jeszcze mniejsze urządzenie – Lenovo S2 5, czyli tableto-smartfon z ekranem o przekątnej 5″. Ten z kolej działa dzięki dwurdzeniowemu procesorowi o taktowaniu 1,2 GHz, a jego systemem operacyjnym jest Android Gingerbread.

źródło