lenovo ideatab s2

Lenovo IdeaTab S2 10 – kolejny gracz z klawiaturą

lenovo ideatab s2

Jeśli spodziewaliście się hybrydy Lenovo z czterordzeniowym procesorem – na chwilę obecną muszę Was rozczarować. Podczas CES 2012 producent zaprezentował co prawda tablet, do którego można podłączyć klawiaturę, aczkolwiek jego jednostką centralną jest dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 8960 o częstotliwości taktowania 1,5 GHz. Poznajcie Lenovo IdeaTab S2 – urządzenie pracujące pod kontrolą Androida 4.0 Ice Cream Sandwich (z Mondrian UI) z możliwością transformacji do netbooka.

Generalnie najnowszy tablet Lenovo nie wyróżnia się jakoś szczególnie od dotychczasowych urządzeń konkurencji. Posiada 10,1-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, 1GB RAM, SSD o pojemności maksymalnej 64GB (zapewne będą też wersje 16 i 32GB), 3G, aparat 5 Mpix z autofokusem, kamerkę 1,3 Mpix oraz microHDMI. Grubość modelu wynosi 8,69 mm, natomiast waga – 580 g.

Akumulator tabletu pozwala na pracę maksymalnie przez 9 godzin, jednak po podłączeniu do stacji dokującej, czas ten wydłuża się o kolejne 9 godzin. Dodatkowo w klawiaturze znajdują się dwa porty USB, touchpad z multitouch oraz slot kart SD.

Niestety, na chwilę obecną takie szczegóły, jak cena i dostępność Lenovo IdeaTab S2, nie zostały ujawnione.

Przy okazji jedna uwaga dotycząca nazwy tabletu – Lenovo IdeaTab S2 10. Trzeba na to uważać, ponieważ producent zaprezentował jeszcze jedno urządzenie z mniejszym ekranem, które zostało nazwane podobnie – Lenovo IdeaTab S2 7.

lenovo ideatab s2
fot. Engadget.com

lenovo ideatab s2

lenovo ideatab s2

lenovo ideatab s2

źródło