tablet lenovo ideatab k2
fot. Engadget.com

Lenovo IdeaTab K2 z Tegrą 3 i ekranem 1920 x 1200

tablet lenovo ideatab k2
fot. Engadget.com

Na długo przed targami CES 2012 w sieci pojawiały się informacje o kolejnych producentach, którzy podczas tego wydarzenia zamierzają zaprezentować tablety z czterordzeniowymi procesorami. Wśród nich wymieniało się między innymi firmę Lenovo. Ta z kolei nas nie zawiodła, bowiem faktycznie do Las Vegas przyjechała wraz ze swoim najnowszym dzieckiem, tabletem IdeaTab K2.

Co ciekawego ma nam do zaproponowania jeden z nielicznych (dotychczas) tabletów z Tegrą 3? Przede wszystkim 10,1-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli, Tegrę 3, aparat o rozdzielczości 8 Mpix, głośniki stereo, wyjście HDMI, microUSB, pełnowymiarowy port USB, 3G (a może i 4G w USA), slot kart SD oraz system operacyjny Android Ice Cream Sandwich, aczkolwiek ten, jak informują zagraniczne portale, jest na razie we wczesnej fazie i wymaga dopracowania.

Na koniec warto zaznaczyć, że tablet, o którym mowa, w Chinach będzie występował jako LePad K2010 (tam też w sprzedaży pojawi się w pierwszej kolejności), natomiast wszędzie indziej – w tym, mam nadzieję, w Europie – Lenovo IdeaTab K2. Cena urządzenia nie została ujawniona.

źródło