Lenovo IdeaTab A1000 trafił do FCC, powoli szykuje się do rynkowego debiutu | Tabletowo.pl

Lenovo IdeaTab A1000 trafił do FCC, powoli szykuje się do rynkowego debiutu

Dołącz do dyskusji 0

Podczas targów MWC 2013 w Barcelonie firma Lenovo zaprezentowała kilka nowych tabletów, a wśród nich Lenovo IdeaTab A1000. Urządzenie w ciągu najbliższych tygodni zadebiutuje na półkach sklepowych, w pierwszej kolejności zapewne w Stanach, natomiast aktualnie przechodzi przez ręce pracowników amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności (FCC).

Lenovo IdeaTab A1000 to tablet budżetowy, posiadający 7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli i dwurdzeniowy procesor Mediatek o częstotliwości taktowania 1.2 GHz. Na nasze dane i multimedia zarezerwowanych zostało 16 GB wewnętrznej pamięci z możliwością dalszej rozbudowy poprzez wykorzystanie czytnika kart micro SD, natomiast systemem operacyjnym, pod kontrolą którego to wszystko będzie działać, jest Android Jelly Bean.

Na wyposażeniu znajdziemy też dwa frontowe głośniki stereo i podwójny slot SIM, który jest rzadkością (warto przypomnieć, że takie rozwiązanie zastosowano również w Lenovo IdeaPad A2107A). Oczywiście nie zabraknie miejsca dla modułu modułu sieci bezprzewodowej WiFi i Bluetooth 4.0. Na europejskim rynku tablet powinien zadebiutować najpóźniej w czerwcu tego roku, a jego cena zaczynać się będzie od 129 euro.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona