Lenovo IdeaPad K2110 z Intel Medfield i Androidem 4.0

Lenovo-IdeaTab-K2110

Reklama

Na trwających w Las Vegas targach CES jednym z producentów, na temat którego mówi się najwięcej, jest Lenovo. Poznaliśmy już następujące tablety tej firmy: IdeaTab S2 10, IdeaTab K2, IdeaTab S2 7 oraz IdeaPad Yoga. Teraz dołączył do nich pierwszy tablet z jednostką Intel Medfield, pracujący w oparciu o Androida Ice Cream SandwichLenovo IdeaPad IdeaPad K2110.

W przypadku tego modelu trzeba nadmienić, że w chwili obecnej jest to jedynie prototyp stworzony na potrzeby prezentacji pierwszego tabletu z Intel Medfield na CES 2012. Jest jednak możliwe, że ostatecznie trafi na taśmy produkcyjne, a później – na półki sklepowe.

IdeaPad K2110 jest urządzeniem działającym pod kontrolą Androida 4.0, wyposażonym w 10,1-calowy ekran, aparat, kamerkę, 3G, slot kart microSD, wyjście microHDMI, slot kart microSD oraz NFC. Można więc stwierdzić, że jego wyposażenie jest zbliżone do pozostałych urządzeń obecnych na rynku – oczywiście z wyjątkiem jednostki centralnej.

Teraz tylko czekać aż kolejni producenci rozpoczną bliższą współpracę z Intelem i zaoferują nam tablety z Medfield i Androidem. Ale czy to jest naprawdę to, na co czekamy?

źródło