Lego prezentuje Fusion - klocki stworzone z myślą o współpracy z tabletami | Tabletowo.pl

Lego prezentuje Fusion – klocki stworzone z myślą o współpracy z tabletami

Dołącz do dyskusji 0

Nie od dziś wiadomo, że producent najsłynniejszych klocków świata dostrzega ogromny potencjał wszelkiej maści urządzeń mobilnych, czego dowodem są chociażby wybrane zestawy z serii Mindstorms, pozwalające konstruować roboty kontrolowane za pomocą tabletów. Z racji na dość wysoki poziom skomplikowania projektów tego typu są to jednak zabawki skierowane raczej do starszych użytkowników. Na szczęście już niedługo swoich własnych zestawów „tabletowych klocków” doczekają się także nieco młodsi konstruktorzy.

Lego Fusion, bo taką nazwę będzie nosić nowa seria, pozwoli użytkownikom przenosić stworzone przez siebie konstrukcje do wirtualnego świata. Każdemu spośród czterech zestawów startowych towarzyszyć będzie bowiem specjalna gra, dostępna do pobrania za darmo z internetowych sklepów firm Apple, Google, Samsung i Amazon. Poszczególne zestawy pozwolą nam więc na budowanie wirtualnych miast, projektowanie kurortów wypoczynkowych, ściganie się samodzielnie złożonymi pojazdami oraz obronę zamku w bitewnej grze fantasy.

Niestety, mimo iż premierę pierwszych trzech zestawów zapowiedziano już na sierpień bieżącego roku (Resort Designer trafi do sprzedaży miesiąc później), to jednak pierwotnie będą one dostępne do kupienia jedynie w Stanach Zjednoczonych. Jak na razie nie ma żadnych informacji dotyczących sprzedaży tych interesujących zestawów w innych krajach, jednak można spokojnie założyć, że prędzej czy później trafią one również i do nas.

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona