Programowalne klocki Lego Boost

Lego Boost nauczy dzieci, jak zamienić klocki w programowalne roboty

Tego typu klocki duńska firma ma już w swojej ofercie. Ci, którzy choć trochę bawią się klockami – sami lub ze swoimi dziećmi – na pewno słyszeli o Mindstorms. Jednak akurat ta seria skierowana jest do nieco starszych dzieciaków. Tym razem Lego pomyślało o maluchach i zaprezentowało Lego Boost, czyli zestaw dla najmłodszych, które w taki właśnie sposób (poprzez zabawę) mogą rozpocząć naukę ”kodowania”.

Reklama

Lego Boost to zestaw, przeznaczony dla dzieci powyżej siedmiu lat. By ”ożywić” zbudowaną zabawkę, potrzebny jest specjalny zestaw startowy Lego Boost Creative Toolbox oraz aplikacja, współpracująca zarówno z platformą iOS, jak i Android. To właśnie ona, krok po kroku, poinstruuje dziecko, jak ma zbudować wybraną przez siebie postać. A jest ich kilka.

Dostępnych jest pięć instrukcji (w aplikacji). Każda z nich do innej zabawki. Znajdziemy tutaj: robota o imieniu Vernie, interaktywnego kota Frankie, pojazd o nazwie Multi-Tool Rover 4, gitarę – Guitar4000 oraz Autobuilder, czyli linię montażową składająca klocki.

Reklama

Zestaw zawiera 840 klocków oraz dodatkowo 3 specjalne, dzięki którym będziemy mogli sterować naszą nowo zbudowaną zabawką. W skład tych trzech dodatkowych wchodzi tzw. Move Hub, który został wyposażony w czujnik nachylenia, dwa silniczki, przycisk do aktywacji oraz światełko, potrafiące zmieniać kolory. Ponadto, znajdziemy tutaj także silnik, który potrafi określić szybkość skręcania zabawki oraz trzeci element, wyposażony w czujnik koloru i odległości. Move Hub jest zasilany sześcioma bateriami AAA.

Programowalny zestaw Lego Boost

Zabawka paruje się ze smarftonem lub tabletem za pomocą modułu Bluetooth, który znajduje się w niektórych elementach zestawu. Sama aplikacja nie tylko zawiera instrukcję, ale uczy także kodowania przy pomocy prostego interfejsu, opartego na zrozumiałych obrazkach i symbolach. To, o czym należy wspomnieć, to fakt, że klocki można połączyć również z tymi, które mamy już w domu. Dzięki temu, wyobraźnia dzieci będzie pracować na najwyższych obrotach, pozwalając im zbudować dosłownie wszystko ;).

Zestaw bazowy został wyceniony na około 160 dolarów (ponad 670 złotych) i ma być dostępny w sprzedaży jeszcze w tym roku. Nie wiadomo jednak, czy pojawi się oficjalnie także w Polsce.

Źródło: Engadget