Oferta Legimi

Jeszcze w tym miesiącu usługi Legimi będą dostępne na czytnikach Amazon Kindle

Produkty z linii Amazon Kindle to prawdopodobnie najpopularniejsze, o ile nie najlepsze, czytniki e-booków, jakie można dostać na rynku. Niestety, oferta urządzeń w Polsce wciąż jest nieco ograniczona, więc mole e-książkowe muszą sobie radzić z różnego rodzaju przeszkodami. Już wkrótce będzie trochę łatwiej, bo abonament Legimi będzie mógł być wykorzystywany bezpośrednio na czytniku Kindle.

Reklama

Nietrudno domyślić się, że produkty Kindle są niejako skorelowane z usługami czytelniczymi Amazona. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wgrywać tam własne książki, ale jest to swego rodzaju proteza – czytnik został przemyślany tak, aby móc bezpośrednio z niego uzyskiwać dostęp do bardzo dużej biblioteki wirtualnej. Niestety, Amazon wciąż nie jest pełnoprawnie dostępny w Polsce, więc również oferta książek w języku polskim jest dosyć ograniczona – mówimy tutaj zarówno o przetłumaczonych zagranicznych tytułach, jak i o utworach naszych rodzimych autorów.

Reklama

Już niedługo sytuacja się choć trochę poprawi, ponieważ z usług Legimi będzie można korzystać na Kindle’u. Ale co to w ogóle jest?

Legimi to coś w rodzaju wirtualnej biblioteki, która swoje korzenie zapuściła w Poznaniu – usługa oferuje dostęp do ponad 20000 ebooków i audiobooków, oczywiście po opłaceniu specjalnego abonamentu. Najtańszy z nich kosztuje tylko 6,99 złotych miesięcznie, ale użytkownik jest ograniczony – miesięcznie może przeczytać tylko 150 stron i wrzucać na półkę jednego e-booka. Decydując się na roczny abonament w wysokości 32,99 złotych miesięcznie można uzyskać nielimitowany dostęp do biblioteki e-booków oraz wrzucać na półkę cztery własne, a za dorzucenie siedmiu polskich nowych można dodatkowo słuchać wszystkich dostępnych audiobooków – tych ostatnich oczywiście w aplikacji Legimi, a nie na czytniku ;).

Mikołaj Małaczyński, szef Legimi, wypowiada się o tym ruchu w następujący sposób:

Mieliśmy świadomość, że ta kilkusettysięczna rzesza miłośników ebooków do tej pory pozbawiona była szansy na korzystanie z Legimi, więc gdy takowa tylko się pojawiła, postanowiliśmy uczynić zadość oczekiwaniom. Zdajemy sobie jednocześnie sprawę, że Kindle daje jedynie namiastkę możliwości oferowanych przez książki w chmurze w aplikacjach Legimi. Właśnie dlatego z naszego abonamentu można korzystać aż na 4 różnych urządzeniach, aby w pełni docenić korzyści płynące z nielimitowanego dostępu do ebooków i audiobooków.

Na początku posiadacze Amazon Kindle uzyskają dostęp do „zaledwie” 5 tysięcy tytułów z niektórych wydawnictw, ale pozostałe piętnaście ma podobno dołączyć już wkrótce. Warto zaznaczyć, że książki mają być zabezpieczone przed kopiowaniem. Sam abonament ma ruszyć już pod koniec września, a podobno Legimi przygotowało specjalną ofertę na start – możecie podać im swój mail tutaj, jeżeli nie chcecie jej przegapić.

źródło: Legimi dzięki Spider’s Web, Świat Czytników
grafika główna: Pexels