Nowy cennik w Legimi i nielimitowany dostęp do audiobooków

Legimi może pochwalić się tytułem jednego z pierwszych na świecie serwisów oferujących subskrypcyjny dostęp do ebooków. Dla entuzjastów słuchania książek, będących jednocześnie użytkownikami Legimi mamy dobre wieści: serwis poszerza swój – i tak już słusznej wielkości – katalog o audiobooki. W ten sposób liczba tytułów w abonamencie przekroczyła 20 000. 

Od kwietnia ubiegłego roku użytkownicy Legimi poza ebookami mają dostęp do tzw. synchrobooków, czyli książek, które można czytać i słuchać na przemian. Okazało się, że funkcja mocno spodobała się abonentom usługi, więc do subskrypcji dołączone zostały również klasyczne audiobooki, bez wersji tekstowej.

Reklama

Cieszy nas tak gorące przyjęcie formatu audio, ponieważ wyraźnie widzieliśmy w statystykach korzystania z Legimi, że są pory dnia zdecydowanie niesprzyjające czytaniu. Właśnie z myślą o takich momentach rok temu udostępniliśmy również wersje dźwiękowe. Gdy nie da się czytać książek, można ich przecież słuchać.
– Mikołaj Małaczyński, prezes Legimi

Na razie audiobooków posłuchamy na Androidzie, prace nad udostępnieniem tej opcji dla iOS trwają. Oprócz tego uruchomiono opcję odsłuchu w syntezatorze mowy wszystkich tych ebooków, które nie mają profesjonalnie nagranej wersji dźwiękowej.

Z tych 3 tysięcy, ponad połowę można przesłuchać w ramach abonamentu. Reszta dostępna jest w tradycyjnej sprzedaży. Czym mogą cieszyć się fani audiobooków? Wśród ostatnio dodanych do subskrypcji Legimi są takie nowości, jak Inwazja Wojtka Miłoszewskiego, Za zamkniętymi drzwiami B. A. Paris, czy też Pragnienie Jo Nesbø.

Wraz z udostępnieniem audiobooków Legimi wprowadziło nowe taryfy bez limitu:

  • ebooki bez limitu (tylko wersje tekstowe) w cenie od 32,99 zł miesięcznie
  • ebooki + audiobooki bez limitu (również wersje dźwiękowe) od 39,99 zł miesięcznie

Zarówno jedna jak i druga opcja umożliwia czytanie i słuchanie książek na 4 różnych urządzeniach. Oprócz tego co miesiąc użytkownicy częstowani są punktami, które później można zamienić na zniżkę 5 zł na zakupy.

Choć cennik się zmienił, to dotychczasowi użytkownicy pakietu bez limitu+, którzy aktywowali abonament od kwietnia 2016 r. do maja 2017 r., utrzymują dostęp do synchrobooków bez dodatkowych opłat.

Przy okazji można wspomnieć o akcji, którą serwis prowadzi wspólnie z Yanosikiem. Posiadacze najnowszej wersji tej aplikacji mogą odebrać książkę od Legimi, mając do wyboru 20 bestsellerowych tytułów, dostępnych w dwóch w pełni zsynchronizowanych wersjach – tekstowej i dźwiękowej.

 

źródło: informacja prasowa