Leadcore zaprezentował plan rozwoju własnych procesorów | Tabletowo.pl

Leadcore zaprezentował plan rozwoju własnych procesorów

Dołącz do dyskusji 0

Leadcore to jeden z najważniejszych partnerów biznesowych Xiaomi. Jednostki tej chińskiej firmy możemy spotkać w budżetowych modelach od czwartego producenta telefonów na świecie, m.in. w modelu Redmi 2A. Dowiedzieliśmy się właśnie, jakie plany Leadcore ma wobec swoich przyszłych procesorów i w jakim procesie technologicznym będą tworzone.

Leadcore pozostanie głównie przy tworzeniu SoC z niższej półki, które będą mogły śmiało rywalizować z Mediatekami. Oczywiście będą opierać się o architekturę ARM. Warto też wspomnieć, że Chińczycy powoli przygotowują się do prac nad bardziej wydajnymi układami.

Na razie Xiaomi korzystało jedynie z LC18260 (4 x ARM Cortex A7 1,5 GHz i ARM Mali T628), jednak w przyszłych Leadcore ujrzymy już 64-bitowe rdzenie ARM Cortex A53. Przynajmniej do końca przyszłego roku będą wytwarzane w procesie technologicznym 28 nanometrów, a za grafikę będzie odpowiadać ARM Mali T820. Nie zabraknie także łączności LTE. Dopiero w 2017 roku producent przejdzie na 14 nm FinFET, obecnie spopularyzowane przez Samsunga.

leadcore-roadmap

Leadcore niewątpliwie zyskał na partnerstwie z Xiaomi. Zobaczymy, co jeszcze nowego szykuje ten chiński duet – ciekawe czy kiedyś w urządzeniach Mi wyprą Snapdragony?

źródło: Padnews przez androidpc, Liliputing

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona